‘Twitter’a geri döndüm, RT edin’ dedi, 3 saat daha sonra bir daha yasaklandı

RAM

New member
Eski ABD Lideri Donald Trump’ın destekçisi olan My Pillow CEO’su Mike Lindell’ın hesabı 2020 seçimleri hakkında yanlış bilgi yaydığı sebebi öne sürülerek için Ocak 2021’de Twitter tarafınca yasaklanmıştı. Münasebet olarak Lindell’ın platformun yanlış bilgi verme, oy verme ve seçim sonuçları hakkında aldatıcı bilgi paylaşma siyasetlerini ihlal etmesi gösterlmişti. Lindell ortadan geçen müddetin akabinde pazar öğlenden daha sonra, twitter’a geri dönüşünü duyuran yeni bir hesap açtı.

Lindell, yeni hesaptan twitter’a döndüğünü belirterek “Tek hesabım @MikeJLindell! Lütfen RT’leyin” dedi. Hesabını kendisine ilişkin olduğunu kanıtlamak için de bir görüntü yayınladı.

Lindell bu adımının öne sürülen sebebi olarak ismine açılan uydurma hesapları gösterdi. Lakin Lindell’ın hesabı 3.5 saat daha sonra bir daha askıya alındı.

Business Insider’ın ulaştığı twitter yetkilileri, hesabın platformun yasaklardan kaçınma kurallarını ihlal ettiği için kalıcı olarak askıya alındığını söylemiş oldu.

Lindell ise karara yansılı ve yaşanan durumu utanç verici olarak nitelendirdi; Twitter’a bir daha katılmaya karar verdiğini zira oburlarının kendisi üzere davranarak düzmece hesaplar oluşturduğunu söylemiş oldu. Lindell, “Twitter’daki uydurma Mike Lindell hesaplarının hiç birinin benim olmadığını kamuoyuna bildirmek için bugün Twitter hesabını açtım” dedi.

Lindell’ın twitter’a bir daha katılma teşebbüsü, ünlü platformun Elon Musk tarafınca satın alındığı haberlerinin akabinde geliyor.