Ardahan’da balıkçı ailenin sahiplendiği iki pelikan göç etmedi

RAM

New member
Göl kıyısında balık lokantası işleten Çınar Kılıç’ın oğlu Kurtuluş Kılıç, yaklaşık 6 ay evvel Adalar mevkisinde bitkin biçimde iki yavru zirveli pelikan gördü.

Teknesine alıp balıkçı restoranına getirdiği yavru pelikanlara kardeşi ile çocuğunun isimleri olan “Yiğit” ve “Ömür” ismini veren Kılıç, bu süreçte ailesiyle göçmen kuşlara itinayla baktı.

Balık etiyle özel olarak beslenen pelikanlar, havaların soğumasına karşın sıcak bölgelere göç etmedi.

Restoran etrafını mesken tutan ve iş yerinin maskotu haline gelen pelikanlara, müşteriler de ilgi gösteriyor.

“GİDECEKLER DİYE ÇOK ÜZÜLDÜM LAKİN GİTMEDİLER”

İşletmeci Çınar Kılıç, anneleri yanında olmayan pelikanların oğlu tarafınca bulunduğunu söylemiş oldu.

Oğlunun, “Yiğit” ve “Ömür” ismini verdiği pelikanlarla bir süre ilgilendiğini, sonrasındasında pelikanların bakımını kendisinin üstlendiğini söz eden Kılıç, şöyleki konuştu:

“Artık büyüttük ve onlara fazlaca alıştım. Buranın birer maskotu haline geldiler. Bütün kuşlar göç etmesine karşın onlar hala burada kaldı. Gidecekler diye fazlaca üzüldüm lakin gitmediler.

Sevinçliyim zira bana ve buraya alıştılar. Ben de artık onlara alıştım. Bunlar birer evladım oldular. Biri oğlum, biri de kızım oldu. Onları hayli seviyorum. Acıktıklarında kapıya geliyorlar.”
Kılıç, pelikanları itinayla beslemeye devam edeceğini belirtti.