AFAD gönüllüsü nasıl olunur, koşullar neler? (e-Devlet AFAD nazaranvlisi olma müracaat ekranı)

RAM

New member
AFAD gönüllülük müracaatlarının nasıl yapılacağı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 şiddetinde sarsıntının akabinde sorgulanıyor. Depremzedelere yardımcı olmak isteyen biroldukça kişi, AFAD tarafınca hizmete konulan ‘gönüllülük müracaat sistemi’ni araştırıyor. Pekala, AFAD gönüllüsü nasıl olunur, kurallar neler?

AFAD GÖNÜLLÜSÜ NASIL OLUNUR?

AFAD Gönüllülük Sistemine müracaatlar e-devlet üzerinden alınmakta olup müracaat yapan bireyler SMS ve e-mail yoluyla portala (https://gonullu.afad.gov.tr) yönlendirileceklerdir.

Gönüllü adayları, gönüllülük sistemi kapsamındaki eğitim, faaliyet ve nazaranvleri gönüllülük portalı üzerinden takip edebilecektir.

AFAD GÖNÜLLÜLÜK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD MÜRACAAT KAİDELERİ NELERDİR?

– AFAD Gönüllüsü olmaya istekli 18 yaş ve üzeri olan herkes istekli olabilir.

– AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak vakit opsiyonlarına sahip olması gereklidir.

– AFAD Gönüllülük eğitimlerine/ nazaranvlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sıhhat durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir.

1. ADIM

AFAD gönüllülük sistemine girdikten daha sonra ‘Yeni başvuru’ butonuna tıklıyoruz.

2. ADIM

Açılan sayfada gönüllülük taahhütnamesini okuduktan daha sonra metni okuyup, onaylamanız gerekiyor.

3. ADIM

Başvuru formunda ise şahsi ayrıntılarınızı girerek, ayrıntıların size ilişkin olduğunu onayladıktan daha sonra müracaatınız oluşturulacaktır.