Yıldız Tilbe: ‘Köpekler İnsanları Yiyor, Şehitlerin Teslim Ettiği Topraklarda Onların Çocuklarını Yiyor’

semaver

Global Mod
Global Mod
Sanatçı Yıldız Tilbe, sokak köpeklerine ait paylaşımı niçiniyle kendisine hakaret ettiğini argüman ettiği ünlülerin soruşturmasına ait söz vermek üzere adliyeye geldi. Burada bir açıklama yapan Tilbe, ‘Köpekler insanları yiyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk’ün, Osmanlı’nın, ölülerin, dirilerin, şehitlerin teslim ettiği topraklarda onların çocuklarını yiyor. Ben kimseye hakaret etmedim. İnsan öldüren köpekleri alın dedim, bu kabahat ise buyurun, gidiyorum. Alsınlar beni içeri’’ dedi.

Sanatçı Yıldız Tilbe, 12 Mart’ta toplumsal medya hesabından sokak köpekleri ilgili paylaşımlarda bulunmuş, paylaşımlarında ‘saldıran köpek kümelerine bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin, hepsi gebersin, insan parçalamak nedir ya’ tabirlerini kullanmıştı.

Paylaşım daha sonrası birtakım hayvan severler ile hayvan haklarını koruyan kurumlar, Yıldız Tilbe hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına hata duyurusunda bulunurken, Tilbe de kendisine hakaret edildiğini argüman ederek ortalarında ünlülerin de bulunduğu 26 kişi ve 11 kurum hakkında şikayette bulunmuştu.

“İnsan öldüren köpekleri alın dedim” ????