Tanju Çolak Çark Etti: ‘Artık AK Parti’li Değilim’

semaver

Global Mod
Global Mod
Elindeki onbinlerce dolarları döviz ofisinde Türk Lirası’na çevirdiği imgeler ile hatırlanan eski futbolcu, artık AK Parti ile birebir çizgide olmadığını söylemiş oldu.

Eski ulusal futbolcu Tanju Çolak, Haber Global’de Buket Aydın ile Yüz Yüze programının konuğu oldu.

“Artık AK Parti ile tıpkı niyette değilim”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sahip olduğu dolarları Türk Lirası’na çevirdiği manzaralar fazlaca konuşulan Çolak, ‘İzmir’den milletvekilliğine adaylığımı koydum. Ankara’da mülakata gittik. Giren çabucak çıkıyor. Ben içeri girdim, kronometreye bastım. Karşımdakiler, ‘Sen benim efsanemizsin’ dediler. Ben 30 dakika konuştum beni dinlediler. Oradan birine, ben TRT’ye çıkamıyorum, dedim. Siyasi olarak birebir kanıda değilim. Artık gerçek kıymetimizi kabullenen bir öbür tarafta olmak istiyorum. Üzülüyorum, kıymet değer bilinmediği için. O denli büyük paralar bozdurdum ki. Yalnızca sevgi hürmet bekledim. Avrupa Gol Kralı’yım biraz bedel ya. Cumhurbaşkanını seviyorum fakat artık AK Parti ile birebir kanıda değilim’ dedi.