Selçuk Bayraktar Siyasete Girecek mi?

semaver

Global Mod
Global Mod
BAYKAR Teknoloji İdare Heyeti Lideri Selçuk Bayraktar’a ‘Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı siz misiniz’ sorusu yöneltildi. Bayraktar, Cumhur İttifakı’nın adayının uzun vakittir aşikâr olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve BAYKAR Teknoloji İdare Konseyi Lideri Selçuk Bayraktar, Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği ‘Türkiye Yüzyılı Buluşmaları’ programına kapsamında konuşmacı olarak katıldı.

Bayraktar, İHA ve SİHA’ların yanı sıra kendisi hakkında da biroldukça soruya karşılık verdi.

“niçin siyasete gireyim?”

Gazeteci Hasret Gürses, Bayraktar’a ‘Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı mısınız?’ diye sordu. Bayraktar şu cevabı verdi:

‘Bu ortalar galiba bu biçimde bir tevatür dönüyor. İnsanoğlunun hayal gücünün sonlarına kimse gem vurmak istemez. İnsanoğlu tabiatı gereği yaratıcı bir varlık. Hayalleriyle bir arada değişik fanteziler de üretiyor. Ancak bunlar tevatürden ibaret. Cumhur İttifakı’nın adayı bildiğim kadarıyla hayli uzun vakittir belirli. Ben siyasette de değilim. Bir taraftan bana epey kızıyorlar. Niçin siyasete giriyorsun diye. Girmiyorum ki; atılan iftiraya cevap veriyorum. Bir taraftan da ‘illa gel’. Ya niye geleyim? Yani işimi yapamıyor muyum onunla alakalı bir şikayet mi var?’Genelde herkes şad.”