Nisa bebekten acı haber!

Muqe

New member
Acil Tıp Teknisyeni olarak bakılırsav yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik’te boş toprağa bırakılmış bir bebek ihbarına gitti. Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci ismini verdi. Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sıhhat denetimlerinin akabinde Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne gdolayıldü. bir süre daha sonra sıhhat durumu berbata giden ‘Nisa Mihriban’ bebeğin ağır bakım ünitesinde tedaviye alındı.

Bakıcı dikkatsizliği mi?

Bakımevinde ihmal teziyle ilgili olarak vazifeli D.Y.’nin tabiri alındı. D.Y.’nin “Ben Nisa bebeği besledim ve ondan sonrasında gdolayıp yatağına bıraktım. Yatağına bıraktığımda rastgele bir sorun yoktu. Boğazına bir şey kaçıp kaçmadığıyla ilgili bilgim yok” dediği öğrenildi. Bakıcı sözünün gerisinde hür bırakıldı.

Tek hatalı, cani, katil dediğimiz annemi?

Hepimiz bu bayana cani, katil, acımasız ithamlarında bulunduk. Pekala hiç perde gerisine baktık mı? Sonuçta bu çocuk gökten inmedi. Leylekler getirmedi. Bir babası var. bayanın bir ailesi var değil mi. Pekala soruyorum onlar nerede? Bir de Nisa’nın annesi Ebru S. tabirinde bayan sığınma konutunda 6 aydan fazla kalmasına müsaade verilmediği için sokakta kaldığını söylemiş oldu. Düşünsenize ortada 17 yaşında çocuk yaşta dini nikahla evlendirilen, kocasından şiddet gördüğü için kendi öz ailesinin yanına sığınmaya çalıştığı için kendi ailesi tarafınca dışlanan bir bayan bu biçimdelarda ise bir çocuk. Bir biçimde ailesinin yanına konutuna dönüyor. Bu seferde öbür biriyle zorla evlendirilmeye çalışılıyor. O sırada görüştüğü erkek tarafınca gebe kalıyor ve ailesine söyleyemiyor daha sonrasını aslına bakarsanız biliyorsunuz? Artık evet Ebru S. hatalı ancak tek hatalı o mu? Bana sorarsınız bebeğin babası da aile de eşit derecede hatalı. Bir unutmadan bu bebek apansız ne oldu da rahatsızlandı.