Muharrem İnce, Dayanak Verecekleri Adayı deklare etti

semaver

Global Mod
Global Mod
Memleket Partisi başkanı Muharrem İnce, ‘Muharrem İnce: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birinci tıpta yeteri kadar oy alamamaları durumunda ikinci tıpta Millet İttifakı’na takviye vereceğiz’ dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birinci çeşitte yeteri kadar oy alamamaları durumunda Millet İttifakı’na dayanak vereceklerini deklare etti.

Bursa’da konuşan İnce, şu sözleri kullandı:’Parlamenter sistem, eski sistemde oy bölmesi olurdu lakin biz bu seçime başkanlık sistemiyle gireceğiz. Başkanlık sisteminde oy bölmesi diye bir şey olmaz ki. Birinci turda Erdoğan alıyorsa yapılacak bir şey yok, alıyor aslına bakarsan.

Alamıyorsa kanun aslına bakarsanız o denli diyor, kim birinci ikinci ise seçime onlar girebilir. Biz diyelim birinci ikinci olamadık, üçüncü beşinci olduk diyelim. Birisi Erdoğan, öbürü kimse onu destekleyeceğiz. Bu kadar sıradan, niye bölücü oluyormuşuz.

bu biçimde ben muhalefete sesleniyorum, ben size Memleket Partisi ismine kelam veriyorum. Biz olamazsak birinci ya da ikinci, siz olursanız, ben kelam veriyorum destekleyeceğiz sizi. Pekala siz kelam veriyor musunuz, beni destekleyecek misiniz?’