Kediniz bunları yaptığında sizi seviyor demektir

Muqe

New member
Kedim beni seviyor mu? Yoksa beni yalnızca konserve açacağı ve temseyircisi olarak mı görüyor? Bu birden fazla kedi sahibinin kendilerine sorduğu sorudur. Kediler yalnızdır, bağımsızdır ve eğitilebilir değildir. Fakat kediler ve sahipleri içindeki ilgiyi ele alan az sayıdaki bilimsel çalışmaya nazaran kediler katiyetle bakıcılarıyla derin bir bağ kurabilir ve sevgiyi kendi yollarıyla hissedebilirler. Oregon Eyalet Üniversitesi 100’den çok kedi ve yavru kedinin sahiplerine olan bağlılıklarını inceledi.

Kediniz bunları yaptığında sizi seviyor

1. Sana göz kırpıyor

kimi vakit kedinizin size baktığını hissediyor musunuz? Endişelenme, sana bir akın planlamıyor tam bilakis kimi birtakım yavaş yanıp sönmelerle kesilen ağır bir bakış, bir sevgi belirtisidir. Ev kaplanınız sinyal veriyor: “Sana güveniyorum ve huzurlu bir ruh halindeyim”. Bu ortada: Siz de cevap verebilirsiniz . Sadece epey yavaş göz kırp.

2. Size midesini gösteriyor

Kediniz oynarken yahut sarılırken sırtını dönüyor mu, karnını gösteriyor mu ve tahminen de karnını kaşımanıza ve okşamanıza müsaade veriyor mu? Bu, kedinizin size verebileceği en büyük sevgi simgelerinden biridir. Zira: Mide kedilerde en hassas bölgelerden biridir. Düşmanlar tarafınca en kolay yaralanabileceğiniz yer burasıdır. Bu niçinle, bu alanı her vakit uygun korumak değerlidir. Kedi karnını gösteriyorsa, katiyetle sizinle güvende ve güvende hissediyor . Karnını okşamak, kedinizin gerçek bir itimat işaretidir.

3. Kediniz sizi tımar etmeye başlar

Bir kedi annesi yavru kedisini temizliyor. Yetişkin kediler de birbirlerini tımar eder ve bu biçimdece karşılıklı sevgilerini gösterirler. Kediniz sizi de temizlemeye başlarsa, bu onun sevgisinin açık bir işaretidir . Kedi topluluğuna aittirler ve hayvan ailesinin ayrılmaz bir parçasıdırlar.

4. Kediniz sizi “etiketliyor”

Kediniz bacaklarınızda kıvranıyor yahut kucağınıza atlıyor ve başını size sürtmeye mi başlıyor? Burundaki bu nazik öpücük aşkın somut bir ispatı olarak kabul edilir. Zira sana demek istediği “Sen bana aitsin. Ben sana aitim.”

5. Sizi yoğurur ve tekmeler

Er ya da geç, biroldukca kedi sahiplerini yoğurmaya başlar. Ancak, bunu sırf kendilerini sahiden rahat hissettiklerinde yaparlar. Çünkü: Bu, yavru kedilerin, kedi annelerinin süt akışını uyarmak için kullandıkları sözde süt basamağıdır . Yetişkin kediler sağmaya başladığında, bu davranış size karşı büyük bir memnuniyet, itimat ve sevgi gösterir .