Hazır olun gökyüzüne çıkıyoruz!

Muqe

New member
Avrupa’nın en uzun cam terası

Avrupa’nın en uzun cam terası İstanbul’da açıldı. 48. katta, 200 metre üstte mükemmel atmosferiyle Emaar Skyview sizlerle!

Gökyüzüne çıkmadan önce…

Avrupa’nın en uzun cam terası mı? İstanbul’da mı? Haberi duyunca sizin için bu eşsiz görüntüyü ziyaret ettim. Tecrübelerimi çabucak anlatıyorum! Pozisyon olarak Üsküdar’da yer alan cam teras, Emaar alışveriş merkezinin içerisinde bulunuyor. Bu eşsiz tecrübesi yaşamak için evvela alışveriş merkezinin -1. katına inmeniz gerekiyor. Kata geldiğinizde Emaar Skyview yazılı girişi çabucak fark edeceksiniz. Buradan biletlerinizi temin edebilirsiniz. Hatırlatmakta yarar var biletlerinizi internetten de alabiliyorsunuz. Benim gittiğim saatte yoğunluk yoktu o yüzden biletimi beklemeden acilen aldım fakat dilerseniz gitmedilk evvel de alabilirsiniz. Bilet meblağlarını da çabucak belirteyim:

• Yetişkin giriş bileti : 112 Tl
  • Çocuk giriş bileti: 100 Tl
  • Öğrenci yahut öğretmen giriş bileti: 100 Tl
  • Skywalk özel ek tecrübe 25 Tl
Adım adım gökyüzü

Biletlerinizi aldınız artık yaşayacağınız heyecan dolu tecrübeye daha da yakınsınız! Biletlerinizi aldıktan daha sonra nazaranvlilerin eşliğinde asansöre biniyorsunuz. En az görünüm kadar asansördeki tecrübe de fazlaca keyifliydi. Asansör 48. kata kadar çıkıyor ve siz düğmeye bastığınız an da led ışıklar yanıyor ve görsel bir şölene tanıklık ediyorsunuz. Bir yanda led ışıklar bir yanda katlar yükseldikçe kulağımda artan basınç. O an asansörde bile bu kadar heyecanlandıysam 48. katta beni neler bekliyor diye düşünmeden edemedim.

Merhaba gökyüzü merhaba eşsiz manzara!

Asansörden indikten daha sonra bir daha sizi vazifeliler karşılıyor ve birlikte kapıdan geçiyorsunuz. Hazırsanız işte artık gökyüzündesiniz! Karşılaştığım görüntü o kadar eşsiz o kadar hoştu ki… Aşağıdan baktığım görünümler, Çamlıca kulesi, Galata kulesi ve daha bir epeyce yer resmen ayaklarımın altında. Her şey o kadar ince düşünülmüştü ki. Görüntüyü daha da yakından izlemek için her köşede dürbünler var. Siz görüntüyü izlerken vakit zaman bulutların üstündeymişsiniz üzere hissettirecek dumanlar aşağıdan size yanlışsız geliyor. Sözlere dökmekte zorlandığım mükemmel bir atmosfer vardı sahiden.

Adrenalin bağımlıları buraya! Skywalk ile gökyüzünde yürüyüş yapmaya ne dersiniz?

Tecrübenin en keyifli ve en heyecan verici kısmı olağan ki Skywalk oldu! Düşünsenize bastığınız yer cam ve Avrupa’nın en yüksek kulesindesiniz. Harikulade bir deneyim! Gökyüzünde yürümedim demem artık.

Hem gündüz hem gece eşsiz manzara!

Süper bir tecrübenin daha sonuna geldik. Yeni yerler yeni yerler görmek için takipte kalın!