Gençleri Bu Zihniyet mi Aydınlatacak? ‘Atatürk Eğitimi ABD’ye Verdi’ Diyen Emine Şenlikoğlu, Okul Okul Gezmiş

semaver

Global Mod
Global Mod
Atatürk ve İnönü’nün Ulusal Eğitim’i 100 yıllık mutabakatla ABD’ye verdiğini sav eden ve AKP’li belediyelerin programlarına sık sık konuk olan Muharrir Emine Şenlikoğlu’nun fazlaca sayıda okulda da öğrencilere yönelik seminer verdiği ortaya çıktı.

Ateist ve deistlerin 2023’te iktidara getirilmesi için de ağır bir uğraş sarf edildiğini” öne süren Şenlikoğlu 2016 yılında, “Adıyaman Kitap Fuarı” kapsamında davetli olarak gittiği kentte Dumlupınar Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de öğrenci ve öğretmenlere konferans verdi. 2016’da davetli olarak birkaç okulda daha konuşan Şenlikoğlu, 2017 yılında ise bir öteki kitap fuarı için bu kere Batman’a gitti.

Şenlikoğlu burada, Mehmet Şimşek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilerle bir ortaya geldi. Buluşmanın imgeleri, Şenlikoğlu’nun değişik çıkışlarının akabinde okulun internet sitesinden kaldırıldı.

“Bayan öğrenciler”

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, Şenlikoğlu, 26 Mart 2016 tarihinde de Batman’daki 29 Ekim İlkokulu’nda uzunluk gösterdi. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen aktiflikte Şenlikoğlu’nun, “Bayan öğrenci, öğretmen ve velilere” yönelik konferans düzenlediği açıklandı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Eğitim Bir-Sen’in Midyat Temsilciliği de Şenlikoğlu’nu kentte ağırladı. Müellif, sendikanın “Çağ Bizden Ne Bekliyor?” başlığı altında düzenlediği konferansta öğretmenlere seslendi.

Resmi yazıyla davet

Çanakkale’nin Biga İlçesi’nde Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Nisan 2016’da okullara resmi bir yazı göndererek kız öğrencilerin Emine Şenlikoğlu’nun konferansına gdolayılmesini istedi.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü ismine Şube Müdürü Müjdat Yüksel imzasıyla ilçedeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselere gönderilen yazıda, “5 Nisan 2016 Salı günü saat 14’te kız öğrencilere Belediye Kültür Sarayı’nda ilahiyatçı müellif Emine Şenlikoğlu tarafınca konferans verilecektir. Okulunuzun bayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine gerekli duyurunun yapılmasını ve iştiraklerinin sağlanması konusunda gereğini rica ederim” denildi.

Muharrir Emine Şenlikoğlu’nun geçtiğimiz aralık ayında katıldığı bir televizyon yayınında Atatürk ve İnönü’yü amaç aldığı ortaya çıkmıştı.

Şenlikoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün, Ulusal Eğitimi 100 yıllık anlaşmayla ABD’ye verdiğini, muahedenin 2023’te biteceğini ileri sürmüştü.