Galatasaraylı Barış Alper Yılmaz: Kendimi daha da geliştireceğim

semaver

Global Mod
Global Mod
Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortada kamp için Antalya Belek Turizm Merkezi’ne gelen Galatasaray , birinci idmanını bugün gerçekleştirdi.

Antrenman öncesi Galatasaraylı futbolcu Barış Alper Yılmaz, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Barış Alper’in açıklamaları şöyle:

“İstanbul’daki kampımız fazlaca hoş geçti. Antalya’ya geldik. Burada da hoş bir kamp yapacağımızı düşünüyorum. Kazasız belasız bir biçimde geçmesini diliyorum. Vakit zaman form düşüklüğü olabiliyor. Futbol daima birebir oynanmıyor. kimi vakit yanılgılar yapabiliyoruz ancak biz Galatasaray’ız. Taraftarlarımızın takviyesiyle en uygun Galatasaray’ı izleteceğimize inanıyorum. Âlâ ve sıkı çalışıyoruz. Orta bize yeterli gelecek. Orta daha sonrasında kaldığımız yerden devam edeceğiz. kimi vakit makûs maçlar da çıkarabiliyoruz lakin taraftarlarımız her vakit bizi destekliyor. Desteklemeye de devam etsinler. Yeterli bir Galatasaray olacağına inanıyorum.”

‘Onlar ilham kaynağımız’

“Takımda rekabet hoş bir şey. Tüm oyuncular Galatasaray’ın başarısı için rekabet ediyor. İçeride fazlaca hoş bir arkadaşlığımız var. Grupta büyük oyuncular var. Onlardan bir şeyler öğrenmemiz lazım. Genç oyuncular olarak kadroda olduğumuz için memnunuz. Bilhassa Gomis ve Icardi’nden epeyce şey öğreniyorum. Onlar bizim ilham kaynağımız.”

‘Maç değil süreç odaklıyım’

“Kısa müddetli performanslara değil, mesleğimin tamamına odaklanıyorum. Bir yıldır profesyonel bir grupla çalışıyorum. Olaya birkaç maç için değil yalnızca süreç odaklı bakıyorum. Kendimi geliştirdiğimi ve daha da ilerleyeceğimi düşünüyorum. Daha uygun bir Barış olacağını düşünüyorum. Birinci geldiğimde biraz daha dağınık bir Barış vardı. Bugün her manada daha uygun bir Barış var. Profesyonel bir grupla çalışıyorum.”

‘Burak Yılmaz’a benzetilmek…’

“Burak Yılmaz’a benzetildiğimi fazlaca söylüyorlar. Burak ağabeyi de fazlaca seviyorum. Ona benzetilmek benim için epeyce büyük his. Hocam bana nerede baht verirse grubuma katkı vermek istiyorum.”

‘Okan Buruk benden ümitli’

Sezon başından beri fazlaca yeterli çalışıyoruz. Hocam da Beşiktaş derbisinde bana baht verdi. Hocamın benden çok ümitli olduğunu düşünüyorum. Kendisiyle daima konuşuyorum. Eksiklerimi konuşuyoruz. Hocam büyük bir maçta bana baht verdi. Ben de onun itimadını boşa çıkarmamak için uğraş ettim. Benim için düzgün bir maçtı.”

ANTALYA, (DHA)