Fenerbahçe’nin istediği yıldız için Adana Demirspor’dan yeşil ışık! Murat Sancak resmen deklare etti…

semaver

Global Mod
Global Mod
Transferde dört büyüklerin gündeminde yer alan Adana Demirspor’un ulusal oyuncusu Samet Akaydın’ı 21 yaşında keşfeden sportif yönetici Yakup Ateş; başarılı stoperin kıssasını FANATİK’e anlatmıştı.

‘Yukarıları nazaranceğim bildirisini veriyordu’

Ateş, “Samet Akaydın ile yollarımız 2015 yılında 3. Lig’de bu biçimdeki ismiyle Sancaktepe Belediyespor’da kesişti. Ben sportif yönetici olarak misyon yapıyordum. Samet, bu biçimde 21 yaşında pırıl pırıl genç bir kardeşimizdi. Daima çalışır, kendini geliştirmek için vakit harcardı. O senelerda ‘ben üstleri bakılırsaceğim’ iletisini net bir biçimde veriyordu. bu biçimdelar biroldukca üst lig takımına tavsiye etmiştim ancak alt ligler şimdiki kadar tanınan olmadığı için, Samet’in Muhteşem Lig’i görmesi biraz geç oldu. Hatta değişik bir öyküsü var. Bir hocamızın yardımcı takımına önerdim, maç imgelerini istediler, yolladık. Natürel hocamız Samet’i değil de yanındaki arkadaş daha güzel demişti. O hocamızın beğendiği arkadaş ondan sonrasında amatör lige giderken, Samet’in ise A Ulusal Ekip ’a uzanan seyahate başladı” sözlerini kullanmıştı.

‘Tırnaklarıyla hafriyata kazıya…’

Ateş kelamlarını şu biçimde sürdürmüştü: “3. Lig, 2. Lig, 1. Lig derkilk evvel Muhteşem Lig’e, ondan sonrasında da A Ulusal formaya kavuştu. Her vakit Muhteşem Lig’de şampiyonluğuna oynayan kadrolar ve Ay-Yıldızlı forma hayali vardı. Hepsini adım adım, tırnaklarıyla hafriyata kazıya gerçekleştirdi. Samet’in özgüveni devasa yükseklikte. pek istikrarlı ve karakterli bir oyuncu. Kendine uygun bakar ve ekstra çalışmayı sever. Egzersizden evvel ya da müsaade günlerinde kesinlikle salona iner ve çalışmasını yapar. Oyunda kaybetmeyi sevmeyen hırslı bir kişiliği var. Özgüveninden dolayı topla oyuna çıkmayı sever. Savunma yaptığı kadar atakta da gol arar. Oynadıkça formu daha da artar. Gelişime açık bir oyuncudur. Kolay algılar ve çabucak tepki gösterir.”

‘Bu işlere kafanı yorma sen’

Samet Akaydin, bu dönem başarılı performansıyla A Ulusal Takım’a kadar yükseldi. 28 yaşındaki stoper, transferin de gözdesi haline geldi. 4 büyükler, Samet için harekete geçip Adana Demirspor ile görüşmelere başladı. Kıran kırana geçen pazarlıkların akabinde Fenerbahçe , bir adım öne geçti. Sarı-Lacivertliler, Ulusal savunmacı için Adana Demir ile prensip muahedesine vardı. Twitter’da Mavi-Lacivertliler’in bir taraftarı, FANATİK’in bu mevzuyla ilgili paylaşımına gönderdiği tweette, lider Murat Sancak’ın oyuncuyu satmayacağına yönelik açıklamalarını hatırlattı. Sancak, buna bir daha Twitter üzerinden cevap vererek, “Fiyatını bulan herkesi satarım, bu işlerle kafanı yorma sen” tabirlerini kullandı.

8 Ocak’a kadar Demir’de

Başkan Sancak’ın bu kelamları, Fenerbahçe ile muahedeye varıldığı tezlerini güçlendirdi. İmzalar atılsa bile transfer periyodu 8 Ocak’ta başlayacak. Bu tarihe kadar 28 yaşındaki savunmacı, Adana Demirspor formasını terletmeye devam edecek. Fenerbahçe, stoper arayışını yerli bir oyuncuyla noktalayarak, atağa yapacağı destekte yabancı isimlere yönelme talihini da yakalamış olacak.

Milli Grup kulüplerin izinde: İstikrar yok, muvaffakiyet yok!

Alioski için fiyat sorulacak

Sarı-Lacivertliler, Makedon sol beki dönem başında kiralık olarak renklerine bağlamıştı. Alioski’nin performansından mutlu olan idare, orta transfer devrinde bonservis fiyatını sormak için Al-Ahli ile masaya oturmayı planlıyor. Şayet Suudi grubu uygun bir bedel isterse, Fenerbahçe ocak ayında deneyimli futbolcunun bonservisini alabilir.