Eski Dava Ocakları Liderinden Bayana Şiddet: Bayıltana Kadar Dövdü, Hür Kaldı

semaver

Global Mod
Global Mod
Tekirdağ Saray ilçesinin eski Dava Ocakları lideri Doğancan Kemal Keskin, tartıştığı 22 yaşındaki Eylül İnan’ı bayıltana kadar dövdü. Genç bayan darp raporu alarak şikayetçi olurken, Keskin emniyetteki tabirinin akabinde hür bırakıldı.

Doğancan Kemal Keskin, 15 Nisan’da Eylül İnan’ın muhasebe işlerini yürüttüğü şirkete geldi. Keskin’in işyeri sahibiyle görüşmesi sırasında konuşmaya dahil olmak isteyen genç kadına “Elinin hamuruyla erkek işine karışma” demesi üzerine ikili içinde tartışma başladı. bir süre devam eden tartışma fizikî hücuma dönüştü.

Diken’den Tuğba Özer’in haberine nazaran, Keskin, geçirdiği trafik kazası niçiniyle bedeninde 17 platin bulunan genç hanımı evvel duvara çarptı, akabinde da tekme ve yumruklarla dövmeye başladı. İşyeri sahibinin ayırma uğraşlarına karşın saldırgan, küfürler edip “Seni öldüreceğim” diye İnan’ı tehdit etti. Saldırgan, genç hanımın başını duvara vurup bayıltana kadar şiddete devam etti.

Sözü alındı, hür bırakıldı

Bedeninin biroldukça yeri moraran İnan, akından bir gün daha sonra Saray Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Genç bayan taammüden yaralama, tehdit ve hakaret suçlamasıyla da emniyete şikayette bulundu. Kabahat duyurusunun akabinde tabiri alınan Keskin’se hür bırakıldı.

“Kapının önüne çıkmaya dahi korkuyorum”

Küçük bir ilçede yaşadıklarını ve kendisine saldıran Keskin’le karşılaşmaktan korktuğu için dışarı bile çıkamadığını belirten genç bayan şunları söylemiş oldu:

‘Daha evvel yaşadığım kazanın psikolojisini üzerimden atmaya çalışırken bu biçimde bir hadiseyle karşılaşmak beni dışarı çıkamaz hale getirdi. İşe gidemiyor, köpeğimi dahi kapı önüne çıkarmaya korkuyorum. Asansöre binerken karşıma çıkan komşuma birdenbire attığım çığlığın hesabını kim verecek? Kendimi meskene kapattım ve geçmiş olsun için gelen telefonları bile kaygıdan açamaz hale geldim. Bu şahıs dışarıda çok ben toplumsal ömrümü idame ettiremeyeceğim’