Erdoğan çifti Kovid’e yakalandı

Professional

New member
ANKARA Milliyet – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Kovid-19 testlerinin müspet çıktığını duyurdu.

Ukrayna ziyaretini tamamlayarak perşembe günü Türkiye’ye dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün öğlen saatlerinde İstanbul’daki Vahdettin Köşkü’nden Zonguldak’taki toplu açılış merasimine görüntü konferans yoluyla bağlandı. İştirakçilere, “Sizinle Zonguldak’ta yüz yüze görüşmek için planladığımız ziyareti hava koşulları sebebiyle bugüne (dün) ertelemiştik. Bugün (dün) de soğuk algınlığı sebebiyle gelemedik. Kısmet değilmiş” diye seslenen Erdoğan, konuşmasını tamamladıktan kısa bir süre daha sonra Twitter’dan yayımladığı bir bildiriyle, kendisinin ve eşi Emine Erdoğan’ın Kovid-19’a yakalandığını duyurdu. Erdoğan paylaşımında, “Bugün yavaşça belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız Kovid-19 testimizin kararı müspet çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun yavaşça geçiriyoruz. vazifemizin başındayız. Çalışmalarımıza meskende devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz” dedi.

‘Anca birlikte, kanca birlikte’

Emine Erdoğan da paylaştığı iletide, “Anca birlikte, kanca birlikte. İnşallah en kısa müddette bu hastalığı Tayyip Bey’le birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz” sözlerini kullandı. TBMM Lideri Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayıp, sıhhat durumları hakkında bilgi aldı, geçmiş olsun dileklerini iletti. Şentop, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, “Kovid-19 testi müspet çıkan Sayın Cumhurbaşkanımızı aradım. Kendilerine ve eşi Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’ye geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Cenab-ı Hak’tan kendilerine ve tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli de, Erdoğan’ı arayarak acil şifa temennisini iletti. Bahçeli, ayrıyeten toplumsal medya hesabından da şu iletisi paylaştı: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’yle bir arada sayın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin Kovid-19 testinin müspet çıkmasından dolayı geçmiş olsun dileklerimi ve halisane dualarımı bahusus paylaşıyor, Allah’tan sıhhat ve sıhhat niyaz ediyorum. Kelam konusu hastalığı yavaşça geçirmeleri ve çalışmalarını konutlarında sürdürüyor olmaları yegâne tesellimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Saygıdeğer Hanımefendi başta olmak üzere, Rabbim virüse yakalanan herkese ‘Eş-Şafi’ ismi hürmetine şifalar nasip etsin inşallah.”

‘Değerli dostum Bahçeli…’

Bahçeli’nin paylaşımına karşılık veren Erdoğan, “Değerli dostum Devlet Bahçeli Beyefendi telefonla arayarak şahsıma ve eşime geçmiş olsun temennilerini iletti. Kendilerine şükranlarımı sunuyor, selam ve muhabbetlerimi iletiyorum” dedi.

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy de, Twitter’dan Türkçe ve Ukrayna lisanında yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan’ın Kovid-19 testlerinin müspet çıkmasını eşim Olena ile ıstırapla öğrendik. Arkadaşlarımız Tayyip Beyefendi ve Emine Hanım’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz” dedi. Erdoğan, Zelenskiy’nin paylaşımına da, “Kıymetli dostum, bu hoş bildiriniz için şahsım ve eşim ismine en kalbî teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlere, ailenize ve Ukrayna halkına selamlarımı iletiyorum”
karşılığını verdi.

Aliyev ve Tatar’dan telefon

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerini telefonla ileten birinci önderler oldu. Pakistan Başbakanı İmran Khan ve ABD Büyükelçisi Jeff Flake de, toplumsal medyadan Erdoğan çiftine şifa diledi.

Muhalefetin iletilerine tek tek teşekkür etti

Muhalefet başkanları, Erdoğan çiftine geçmiş olsun temennisinde bulundu. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum” iletisini paylaşırken, YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener de, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum” dedi. Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu geçmiş olsun iletileri yayımladı. Erdoğan, “Kemal Bey”, “Meral Hanım”, “Ali Bey”, “Temel Bey”, “Ahmet Bey” hitaplarıyla farklı başka yaptığı paylaşımlarda, Kılıçdaroğlu, Akşener, Babacan, Karamollaoğlu ve Davutoğlu’na teşekkür etti. Erdoğan, ayrıyeten BBP başkanı Mustafa Destici, Anavatan Partisi Genel Lideri İbrahim Çelebi, Liberal Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Tırpancı, Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek’e de iletileri ötürüsıyla teşekkür etti.

Kabine üyeleri, AK Parti yöneticileri de yayımladıkları iletilerle Erdoğan çiftine şifa diledi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay “Sayın Cumhurbaşkanım epeyce geçmiş olsun. Dualarımız sizinle. Size ve değerli eşinize Rabbimden acil şifalar diliyorum” bildirisini paylaştı. Erdoğan, Oktay’a “Sağ olun Fuat Beyefendi. Geçmiş olsun dilekleriniz için sizlere ve kabinemizdeki tüm Bakan arkadaşlarıma eşim Emine hanımla bir arada şükranlarımızı tabir ediyoruz” karşılığını verdi. Erdoğan, Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş’ın iletisini ise “Allah razı olsun Ali Hocam… Dua ve temennileriniz için eşim Emine Hanım ismine da teşekkür ederim” diye yanıtladı.

İstanbul ve Ankara valileri, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu da geçmiş olsun iletisi paylaştı.

‘Hayat pahalılığı sorununu çözeceğiz’

Erdoğan, Zonguldak-Kilimli Yolu Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri ile imali tamamlanan başka projelerin açılış merasimine Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlandı. Erdoğan, “Zonguldak’tan tüm Türkiye’ye kelam veriyoruz. Bugüne kadar; vesayeti nasıl devreden çıkardıysak, terör örgütlerinin başını nasıl ezdiysek, darbecileri nasıl püskürttüysek, global baronların oyunlarını nasıl bozduysak Allah’ın müsaadesiyle hayat pahalılığı problemini de çözeceğiz. Çalışanlarımızın yarar düzeylerini müdafaaya devam edeceğiz Milletimizin hak ettiği refah düzebir daha gelmesini sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.