Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘İsteyen her insanın Çalışacak İşi Var’

semaver

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin hayli sayıda eserde yaşanan fahiş fiyat artışlarından en az etkilenen ülkelerden biri olduğunu savundu. Erdoğan ‘İsteyen her insanın çalışacak işi vardır. Türkiye siyasi olarak yakı tarihinin en prestijli konumundadır’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’daki Phaselis Tüneli’nin açılışına görüntü kontağı ile katıldı.

Phalesis Tüneli’nin ulaşımda büyük kolaylık sağlayacağını belirten Erdoğan ‘Aynı biçimde ülkemizin en değerli zerzevat yetiştirme merkezlerinden olan bu bölgeden yola çıkan eserler basitçe başka kentlere ulaşabilecektir. Yalnızca vakit ve akaryakıt ile 31 milyon lira kazandıracak, karbonda 1.8 ton azaltım sağlayacaktır’ dedi. Erdoğan şu biçimde devam etti:

‘Türkiye’nin büyük kalkınma atağı yardımıyla kentlerimizin her biri cumhuriyet tarihinde yapılanların toplamının 5-10 katı hizmetlere kavuşmuştur. Eser ve hizmet siyasetimizin en somut örneklerinin görüleceği alanların başında ulaştırma gelmektedir. Ülkemizin dört bir yanını otoyol, tren çizgileri ve havalimanlarıyla donattık. Ulaştırma ve haberleşme 2053 vizyonuyla tüm bu alanlarda ülkemizi önümüzdeki 30 senelerda çıkaracağımız seviyeyi de milletimizle paylaştık.’

“Türkiye fiyat artışlarından en az etkilenen ülkelerden biri”

‘Enerjiden besine madenden teknoloji mamüllerine kadar hayli alanda yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak problemidir. Türkiye lojistik ve üretim gücüyle bu meşakkatten en az etkilenen ülkelerdendir’ diyen Erdoğan, şöyleki devam etti.

‘Mevsim tesirinden kaynaklanan istisnai durumlara prestij edilmemesini istiyorum. İsteyen her insanın çalışacak işi vardır. Türkiye siyasi olarak yakı tarihinin en prestijli pozisyonundadır. Üretim tarafında işler âlâ gidiyor. Enflasyonun boynunu kırdığımızda amaçlarımıza ulaşmanın önünde hiç bir mani kalmayacaktır.’