Burak Yılmaz’dan samimi itiraflar! Flaş Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor ve Şenol Güneş kelamları

RAM

New member
Hollanda grubu Fortuna Sittard forması giyen Burak Yılmaz ekibiyle birlikte Antalya kampında çalışmalarını sürdürüyor. 37 yaşındaki deneyimli oyuncu kampta özel açıklamalarda bulundu.

“KENDİMDE GÖZLE GÖRÜLÜR BİR DEĞİŞİM VAR”

“Kendimde gözle görülür bir değişim var ve bu yaşla ilgili diye düşünüyorum. Keşke senin yaşındayken şimdiki başım olsaydı lafının yanlışsız olduğunu düşünüyorum. Şimdiki değişimim 27 yaşındaki Burak Yılmaz’da olsaydı, değişik bir Burak Yılmaz olabilirdi.”

“ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI BEŞİKTAŞ’TAN GÖNDERİLMEZDİM”

“Harika bir mesleğim oldu, muvaffakiyetin en üst noktalarını gördüm. bu biçimdelar şimdiki aklım olsaydı en azından Beşiktaş’tan gönderilmezdim diye düşünüyorum.”

Hollanda takımı Fortuna Sittard forması giyen Burak Yılmaz grubuyla bir arada Antalya kampında çalışmalarını sürdürüyor. 37 yaşındaki deneyimli oyuncu kampta özel açıklamalarda bulundu.

“KENDİMDE GÖZLE GÖRÜLÜR BİR DEĞİŞİM VAR”

“Kendimde gözle görülür bir değişim var ve bu yaşla ilgili diye düşünüyorum. Keşke senin yaşındayken şimdiki başım olsaydı lafının gerçek olduğunu düşünüyorum. Şimdiki değişimim 27 yaşındaki Burak Yılmaz’da olsaydı, farklı bir Burak Yılmaz olabilirdi.”

“ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI BEŞİKTAŞ’TAN GÖNDERİLMEZDİM”

“Harika bir mesleğim oldu, muvaffakiyetin en üst noktalarını gördüm. bu biçimdelar şimdiki aklım olsaydı en azından Beşiktaş’tan gönderilmezdim diye düşünüyorum.”

“ŞENOL GÜNEŞ BENİ TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRDI, GALATASARAY AVRUPA ÇAPINDA BİR OYUNCU YAPTI”

“Her yerde bahtını kullanmış ve başaramamış Burak Yılmaz’ı Şenol Güneş, güvendi ve beni Türk Futboluna kazandırdı. Galatasaray da beni Avrupa çapında bir oyuncu yaptı.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’dan ekmek yedim. Emeklerini görmezden gelemem.”

“YABANCI HUDUDU DÜŞÜRÜLMELİ”

“Yabancı hakem kelam konusu olmamalı ve yabancı sonu düşürülmeli. Çok yabancı istiyorsanız, yabancı lider gelsin, yabancı hoca gelsin, yabancı gazeteciler gelsin. Hollanda’da yabancı sonu yok lakin sen o düzeye gel, sende de olmasın. Yabancı sonu olmasa Galatasaray’da şu an bir Türk futbolcu alana çıkabilir mi?”

“ŞENOL GÜNEŞ BENİ TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRDI, GALATASARAY AVRUPA ÇAPINDA BİR OYUNCU YAPTI”

“Her yerde talihini kullanmış ve başaramamış Burak Yılmaz’ı Şenol Güneş, güvendi ve beni Türk Futboluna kazandırdı. Galatasaray da beni Avrupa çapında bir oyuncu yaptı.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’dan ekmek yedim. Emeklerini görmezden gelemem.”

“YABANCI SONU DÜŞÜRÜLMELİ”

“Yabancı hakem kelam konusu olmamalı ve yabancı sonu düşürülmeli. Çok yabancı istiyorsanız, yabancı lider gelsin, yabancı hoca gelsin, yabancı gazeteciler gelsin. Hollanda’da yabancı hududu yok lakin sen o düzeye gel, sende de olmasın. Yabancı sonu olmasa Galatasaray’da şu an bir Türk futbolcu alana çıkabilir mi?”

“MİLLİ EKİPTE HİÇBİR VAKİT PARA KELAM KONUSU OLMAZ”

“HEP ALAN TARAFTIK, ARTIK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

“Biz daima alan taraftaydık, artık vermeye çalışıyoruz. Karşı tarafa bildiklerimizi öğretebilmek de bir hoca yeteneği, bunun üzerine çalışıyoruz.”

“MİLLİ KADRO TEKNİK YÖNETİCİLİĞİNDE İSTİKRAR OLMALI”

“Milli grup teknik yöneticiliğinde istikrar olması gerekiyor. En ufak bir şeyde yollar ayrılıyor ülkemizde.”

“MİLLİ GRUPTA HİÇBİR VAKİT PARA KELAM KONUSU OLMAZ”

“HEP ALAN TARAFTIK, ARTIK VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

“Biz daima alan taraftaydık, artık vermeye çalışıyoruz. Karşı tarafa bildiklerimizi öğretebilmek de bir hoca yeteneği, bunun üzerine çalışıyoruz.”

“MİLLİ EKİP TEKNİK YÖNETİCİLİĞİNDE İSTİKRAR OLMALI”

“Milli kadro teknik yöneticiliğinde istikrar olması gerekiyor. En ufak bir şeyde yollar ayrılıyor ülkemizde.”

“ARDA GÜLER’E NAZAR DEĞMESİN”

“Arda Güler’e nazar değmesin, Allah yolunu açık etsin. Gururla takip ediyorum lakin bir gün gazeteyi açıyorum PSG ve Manchester City istiyor. Bir gün açıyorum A Ulusal Kadro’ya niye çağrılmadı diye konuşuluyor. Bir gün hocası niye oynatmadı diye eleştiriyoruz.”

“HAYATIMDAKİ BİRİNCİ KIRILMA ANIM ŞENOL GÜNEŞ İLE TANIŞMAK”

“Gençlerin, Şenol Güneş üzere bir hoca ile müsabakaları gerekli bence. Benim ömrümdeki kırılma anlarımdan birincisi Şenol Güneş ile tanışmam, ikincisi Çin’e transferim, üçüncüsü Lille’e gitmemdir.”

“FUTBOLU FORTUNA SITTARD’DA BIRAKMAK İSTİYORUM”

“Futbol ömrüme Fortuna Sittard ile devam edip orada bitirmek istiyorum. Bu net, boşu boşuna ‘Burak, Adana Demir’e ya da Beşiktaş’a gidiyor.’ diye haber yapmayın.”

“ARDA GÜLER’E NAZAR DEĞMESİN”

“Arda Güler’e nazar değmesin, Allah yolunu açık etsin. Gururla takip ediyorum lakin bir gün gazeteyi açıyorum PSG ve Manchester City istiyor. Bir gün açıyorum A Ulusal Kadro’ya niye çağrılmadı diye konuşuluyor. Bir gün hocası niye oynatmadı diye eleştiriyoruz.”

“HAYATIMDAKİ BİRİNCİ KIRILMA ANIM ŞENOL GÜNEŞ İLE TANIŞMAK”

“Gençlerin, Şenol Güneş üzere bir hoca ile müsabakaları gerekli bence. Benim hayatımdaki kırılma anlarımdan birincisi Şenol Güneş ile tanışmam, ikincisi Çin’e transferim, üçüncüsü Lille’e gitmemdir.”

“FUTBOLU FORTUNA SITTARD’DA BIRAKMAK İSTİYORUM”

“Futbol ömrüme Fortuna Sittard ile devam edip orada bitirmek istiyorum. Bu net, boşu boşuna ‘Burak, Adana Demir’e ya da Beşiktaş’a gidiyor.’ diye haber yapmayın.”

“JORGE JESUS ÇOK KIYMETLİ BİR HOCA”

“Şenol Güneş, Fatih Terim ve Mustafa Denizli’nin sizden epey etkilendiğini düşünmüyorum. Onlar fazlaca deneyimli. Jorge Jesus, epeyce kıymetli bir hoca, Türkiye’ye fazlaca fazla şey öğretiyor. Altay’a sahip çıkması benim için epey kıymetliydi ve beni fanı yaptı.”

“ICARDI FİT OLURSA GALATASARAY’A VE ÜLKEMİZE ÇOK ŞEY KATAR”

“Icardi, epey bedelli bir oyuncu. Fit olursa, Galatasaray’a ve ülkemize epey şey katar.

Başka sorunları var. Sakatlık olsun, özel hayatı olsun. Lakin onları halledebilecek bir oyuncu.” sözlerini kullandı.

“JORGE JESUS ÇOK BEDELLİ BİR HOCA”

“Şenol Güneş, Fatih Terim ve Mustafa Denizli’nin sizden epeyce etkilendiğini düşünmüyorum. Onlar epeyce deneyimli. Jorge Jesus, hayli bedelli bir hoca, Türkiye’ye hayli fazla şey öğretiyor. Altay’a sahip çıkması benim için epeyce kıymetliydi ve beni fanı yaptı.”

“ICARDI FİT OLURSA GALATASARAY’A VE ÜLKEMİZE ÇOK ŞEY KATAR”

“Icardi, epey kıymetli bir oyuncu. Fit olursa, Galatasaray’a ve ülkemize hayli şey katar.

Başka sorunları var. Sakatlık olsun, özel hayatı olsun. Ancak onları halledebilecek bir oyuncu.” tabirlerini kullandı.