Bakan Özer: Kelam veriyorum, Zonguldak’ın eğitimle ilgili hiç bir eksiği kalmayacak

Professional

New member
Zonguldak-Kilimli Yolu Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri ile imali tamamlanan başka projelerin toplu açılış merasimine katılan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, burada yaptığı konuşmada 16 yıl yaşadığı kente gelmenin kendisini hem duygulandırdığını birebir vakitte epeyce memnun ettiğini söylemiş oldu.

Yaklaşık iki devir rektör olarak nazaranv yaptığı Zonguldak’a bundan daha sonra da Ulusal Eğitim Bakanı olarak bütün imkânlarla hizmet etmeye devam edeceğini aktaran Özer, “Biliyorum ki Zonguldak emeğin başşehridir, cumhuriyetin birinci kentidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bugüne gelmesinde büyük emeği olan, sanayi ve iktisattaki gelişmede büyük katkıları olan kentin ismidir Zonguldak. Binlerce madenci şehidinin yattığı yerdir. Bu vesileyle tüm maden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” formunda konuştu.

Bakan Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Zonguldak’ı epey daha güzel noktalara getireceklerini belirterek yaklaşık iki gündür bakan yardımcılarının, genel müdürlerin Zonguldak’ı gezdiklerini; kent merkezinde, ilçelerde tüm gereksinimleri tespit ettiklerini anlattı.

“OKUL YAPMAK İÇİN HER TÜRLÜ KAYNAĞIMIZI ZONGULDAK’A AKTARACAĞIZ”

Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak mevcut yatırımlara ek olarak 350 milyonluk ek yatırımı da Zonguldak’a kazandırdıklarını bildiren Özer, “Ama 350 milyonun üst sonu size bağlı. Arazi bulunan yerde okul yapmak için her türlü kaynağımızı Zonguldak’a aktaracağız. 2022 yılında Zonguldak’ın eğitimle ilgili hiç bir eksiği kalmayacak, Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak buna kelam veriyorum. Sizlerin bir kardeşi olarak yalnızca eğitimde değil; ulaştırmada, güçte, etrafta, sıhhatte, başka bakanlıklardaki tüm işlerinizin takipçisi olacağım. İnşallah, 2023’te epey daha gelişmiş, sıkıntılarını çözmüş, yeni projeleri olan, geleceğe umutla bakan bir kent olacağız.” diye konuştu.

Bakan Özer, tüm takviyelerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Binali Yıldırım’a teşekkür ederek Ankara’da milletvekilleriyle daima birlikte olduklarını, eğitimin yanı sıra başka alanlarla ilgili tüm yatırımları daima istişare ettiklerini aktardı. Özer, şunları kaydetti:

“İnşallah, el ele vererek Zonguldak’ı epeyce daha güzel noktalara taşıyacağız. Bugün açılışını yapacağımız, senelerdan beri hasret duyulan Zonguldak-Kilimli tünelinin ve yol projesinin iyi uğurlu olmasını diliyorum. Tünellere ismi verilen merhum Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı hocamızı da rahmetle, minnetle anıyorum. Tüm yatırımların iyi uğurlu olmasını diliyor, hepinize sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.”