AKP Konya Vilayet Lideri: ‘Çok Zenginleştik Açık Söyleyeyim’

semaver

Global Mod
Global Mod
AKP Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, ‘Bir taraftan da düşündüğümüz vakit kışın salatalık domates yemezdik ya turşu yerdik, fazlaca zenginleştik açık söyleyeyim’ dedi.

AKP Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, Hüyük ilçesinde partisinin haftalık vilayet idare heyeti toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Çok zenginleştik açık söyleyeyim”

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine nazaran, 2023’te yapılması planlanan seçimler için çalışmaların başladığını belirten Angı, ekonomik durumla ilgili şunları söylemiş oldu:

‘Yeter ki üretelim. Bu, arpa buğday da olsa, zerzevat meyve de olsa. Bakın seradaki meyve üzerinden, ‘marketlerdeki domates patlıcan, 30 lira oldu’ diye dayak yiyoruz. Bir taraftan da düşündüğümüz vakit kışın salatalık domates yemezdik ya turşu yerdik, epeyce zenginleştik açık söyleyeyim, daha sonrasında ‘yok domatesin tanesi 5 lira..’ Bre mübarek haziranda çıkınca kendi toprağımızda bunu yemek lazım. Ha gereksinim var ise, paran da var ise, git al 30’a değil, 40’a ye, buna kimse bir şey demez.’

“Çiftçiye bakıyorsun ‘yeterince kazanmıyorum’ diye bağırıyor”

‘Serada da üretim yapmak kolay mı, hele çetin kış koşulları; beşerler ısıtmak zorunda kaldı, hasar goren, çökenler oldu, şu oldu, bu oldu. Çiftçiye bakıyorsun ‘yeterince kazanmıyorum’ diye bağırıyor, tüketiciye bakıyorsun, ‘oldukca kıymetli alıyoruz’ ortada herkes birbirini suçluyor. Yani süreci gerçek yönetebilmemiz lazım, onun için de kendimiz üretelim, kendi pazarımızda kendi fiyatlandırmalarımızla, yani üreten de kazansın, tüketici de epeyce değerliye değil makul fiyatlı olarak alabilsin, ortada ticaretini yapan arkadaşlar var ise, bundan para kazansın.’