Afet ve acil durum toplanma alanı sorgulama: Vilayet il toplanma alanları (e-Devlet toplanma alanı sorgulama ekranı)

RAM

New member
ACİL TOPLANMA ALANI NEDİR?

Acil toplanma alanları rastgele bir afet daha sonrasında toplanılmaya uygun inançlı alanlardır.

Deprem esnasında kendinize en inançlı yeri, e-Devlet tarafınca hizmete konulan ‘Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı Sorgulama’ sayfasıyla görüntüleyebilirsiniz.

ACİL TOPLANMA ALANI SORGULAMA

Acil durum toplanma alanları ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar E-Devlet’e (https://www.turkiye.gov.tr) giriş yaparak “Acil Toplanma Alanı Sorgulama” başlığından ikametlerine en uygun toplanma alanları ayrıntılarını öğrenebileceklerdir.

İşte adım adım e-Devlet toplanma alanı sorgulama ekranı;

1. ADIM

İnternet tarayıcıları üzerinden e-Devlet ekranını açın ve sonrasındasındasında kullanıcı ayrıntılarınızı girerek giriş yapın.

2. ADIM

e-Devlet’e giriş yaptıktan daha sonra arama kısmına ‘acil toplanma alanı’ yazın ve ilgili aramaya tıklayın.

3. ADIM

sonrasındasında açılan ekranda bulunduğunuz ili, ilçeyi, mahalleyi ve caddeyi seçin.

sonrasındasındasında sorgula tuşuna basın.

4. ADIM

Açılan ekranda harita üzerindenki noktada size yakın olan bölgeyi seçin.

5. ADIM

Son olarak açılan sayfada bulunduğunuz pozisyondaki en yakın toplanma alanlarını görüntüleyebilirsiniz.

e-DEVLET TOPLANMA ALANI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ