6’lı masanın aday anketi! Bahçeli: Bana sorulursa tercihim sınıf arkadaşım

Professional

New member
MHP başkanı Devlet Bahçeli 6’lı masanın aday anketiyle ilgili soruyu yanıtladı. Bahçeli, “Ankette biri bana gelir derse ki altı kişi anket yapıyoruz kime evet dersiniz ya da benimsersiniz derse tercihim sınıf arkadaşım olur.” tabirlerini kullandı.

MHP önderi Bahçeli, yıllar evvel yaptığı bir açıklamada CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun okul arkadaşı olduğunu belirtmişti.

BAHÇELİ’DEN KÜME TOPLANTISINDA DEĞERLİ MESAJLAR

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda gündeme ait değerlendirmelerde bulunmuştu.

Bahçeli’nin konuşmasında öne çıkanlar özetle şu biçimdeydi:

SİLİNDİR ÜZERE EZİLMELİ:
Türkiye 2023 yılında, yani Cumhuriyet’in yüzüncü yıl dönümünde terör belasından Allah’ın müsaadesiyle kurtulacak, tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacaktır. Sabır ve tahammülümüz kalmamıştır. Sonlarımızın mücavir bölgelerinde bütün hainler açık gayemizdir. Münbiç, Tel Rıfat ve Ayn El Arap mıntıkasında canlı terörist bırakılmamalıdır. Alayı birden ekin üzere biçilmeli, silindir üzere ezilmelidir.

ÖLÜ DOĞMUŞ: (MHP’nin 100 unsurluk anayasa teklifini de hatırlatarak) Teklifimiz ve önceliğimiz 12 Eylül darbe anayasasında tadilat yapmak değildir. Niyetimiz yırtıklara yama dikmek, eksik ve gedikleri pansumanla kapatmak hiç değildir. Zillet ittifakının dün deklare ettiğı ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi’ meyyit doğmuş, tabir yerindeyse dağın fare doğurması bile mümkün olmamıştır. Külliyen avunma ve avutmaya dayalı beyhude bir efordur. Bunların başı karmakarışıktır. 1982 Anayasası’nda çalakalem yaptıkları mevzi değişiklikleri, 150 yıllık anayasa geleneğinde yeni bir sayfa açmanın heyecanı ve gururu olarak takdim etmeleri, sözün tam manasıyla zırvadır.

YIKIM ANAYASASI: Diyorum ki, bunlardan hiç bir yol, hiç bir halt olmaz, olamaz. Bunların yapacağı yahut değiştireceği anayasa yıkım anayasası, hezimetlerin hâkim olduğu toplum kontratıdır. Zillet ittifakını oluşturan partilere çağrım, gelin Cumhur İttifakı’nın yeni anayasa hazırlığına ve amacına siz de katılın. Gelin siz de bu tarihi sorumluluğa ortak olun. Altısını bir ortaya getirsen bir Milliyetçi Hareket yapmaz.

UYKULARINI KAÇIRAYIM: Artık onların bir de uykusunu kaçırayım. 7 yıllık bir seçim yapılacakmış. Bir kez bakılırsav yapacakmış. Bir vazifemizi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde tamamladık. İkincisine 2023’te hazırlanıyoruz. Artık soruyorum. Cumhur İttifakı milletin ittifakıysa, iki yetmez üç olsun dersek ne yapacaksınız? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, beşer yıllık üç devir olsa da yeni yüzyılın 25 yılını büsbütün önder ülkeye gerçek süratle götürsek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin arayıp bulduğu şifadır.