’50 TL’den çok Ödemem’ Deyip Taksicinin Başına Tekme Attı

semaver

Global Mod
Global Mod
Nişantaşı’ndan aldığı müşteri, taksi sürücüsü ile tartıştı. Sürücünün cep telefonu ile kayıt aldığını nazarann yolcu, direksiyon başındaki sürücüye tekme atarak hakaret etti. O anlar cep telefonu ile kaydedildi.

Taksi sürücüsü Enver Kaya, geçen perşembe günü akşam saatlerinde Nişantaşı’ndan müşteri aldı. Taksiye binen bayan yolcu gideceği adresi söyleyince sürücü, navigasyonu açarak yola koyuldu.

bir süre daha sonra bayan yolcu sürücüye hakaretler etmeye başladı. 50 liradan fazla para vermeyeceğini söylemiş oldu. Sürücü de ‘yolculuğun bitmediğini lakin taksimetrenin aslına bakarsan 50 lirayı geçtiğini’ söylemiş oldu. Müşteri ‘beni götüreceksin’ diye bağırmaya başlayınca sürücü, taksiyi durdurdu.

Taksiden inebileceğini söyleyince de ‘İniyorum sana da ödeme yapmıyorum’ demesi üzerine sürücü, direksiyonu karakola gerçek kırdı. Bir yandan da bu durumu cep telefonu ile kaydetmeye başladı. Karakola hakikat giderken müşteri, sürücüye hakaretler ederek camlara tekme attı. Kamerayı fark edince sürücünün başına da tekme attı, saçını çekti. Sürücünün elindeki telefonu aldı. Karakola giden sürücü, şikayetçi oldu.

Taksici ile müşteri içindeki tartışma kamerada

‘Camlara ve bana tekme attı’

Taksi sürücüsü Enver Kaya, ‘Çağlayan Adliye’nin altından giriş yaparken müşteri bana ‘sen devam et ben sana esasen 50 lira vereceğim’ dedi. Taksimetreye baktım ‘aslına bakarsan şu an 51 lira yazıyor’ dedim. Gideceğiniz yere daha var. Daha da yazacaktır, dedim. ‘Ben sana öbür para ödemem’ dedi.

Ben size hizmet veriyorum lakin siz bana ödeme yapmayacağınızı söylüyorsunuz deyince bana ‘beni götüreceksin’ dedi. Tünel çıkışında dörtlülerimi yakarak aracı durdurdum. Bana ‘ben iniyorum sana da para vermiyorum’ dedi. Hanımefendi benim paramı verin dedim. ‘Vermiyorum alabiliyorsan al’ dedi.

Ben aracımı karakola hakikat götürdüm. Benimle ilgili bir şikayetiniz var ise karakolda şikayetçi olursunuz. Kendi kendine otomobilin gerisinde yattı. Camları tekmelemeye başladı. Cep telefonu kameramın açık olduğunu görür görmez bana tekme atmaya başladı. En son olarak saçımı tuttu çekti. Telefonumu aldı. Telefonumu alınca ben afalladım. Kaydım her şeyim orada’ diye konuştu.