2023 Cuma Bildirileri: En Hoş, Güzel, Dualı, Hadisli ve Fotoğraflı Cuma Bildirileri

semaver

Global Mod
Global Mod
Günlerin en faziletlisi Cuma günü tüm Müslüman alemi için hayırlara vesile olsun! Unutmayın ki Hz. Peygamber, ‘Güneşin doğduğu en iyi gün cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkarılmıştır; kıyamet de cuma günü kopacaktır’ (Müslim, “Cum’a”, 18) kelamıyla Cuma’nın ehemmiyetini söz etmiştir. Siz de bu değerli günde sevdiklerinize en özel cuma iletisini göndererek sevginizi paylaşın. İşte, sizin için derlediğimiz en hoş, güzel, dualı, hadisli, farklı ve fotoğraflı Cuma bildirileri.

Hayırlı Cumalar!

Hayırlı Cuma Mesajları

• İmkanların bittiği yerde iman vardır, sıkıntının ne kadar büyük olursa olsun sıkıntısından büyük Allah vardır. İyi Cumalar.

• Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, yanlışlarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammediyle’ yardım etsin inşallah. Güzel cumalar.

• Allah’tan bir dua üzere Peygamber’den bir armağan üzere sevabınız bol olsun! İyi Cumalar

• Ey Allahım! Bize yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et. Makûs yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Konutlarımıza memnunluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihandan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

• Allah’ım! Akşama ulaştığımız üzere sabaha, sabah ulaştığımız üzere de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. İyi bereketli cumalar dilerim.

• Allah’ım! Ruhumu dara düşürme, kaIbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yoIundan saptırma, beni senden diğerine yalvartma. Amin. HayırIı CumaIar.
Dualı, Ayetli ve Hadisli Cuma Mesajları

• ‘Günlerinizin en faziletlisi cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana oldukçaça salâtu selâm getiriniz; çünkü sizin salâtu selamlarınız bana sunulur.’

• Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle birlikte bana da nasip eyle.

• Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan memnunluk denen o en hoş his sizle olsun. İyi Cumalar dilerim!

• Allah’ın Selamı Rahmeti, Rahmeti üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! İyi Cumalar.

• Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme, Rabbim kulunu yalnız bırakmaz. İyi Cumalar.

• Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın ismiyle,
‘Her türlü hamd ve övgü, kuluna Kitab’ı indiren ve onda hiç bir yanlışlığa yer vermeyen Allah’a mahsustur.’ (Kehf, 18/1) Dualarınızın kabul olması dileğiyle.

Sade ve Özel Cuma Mesajları

• Ey büyük Rabbim. Hayrı ve şerri ayırt edebilmeyi, imtihan olarak verdiklerine yürekten Amenna diyebilmeyi, göstermiş olduğun yolda yürümeyi, Senin yolundan ayrılmamayı, Seni en epeyce sevenlerden olmayı bana ve sevdiklerime nasip eyle. Güzel Cumalar.

• Dünyada kazanmış üzere görünüp ahirette kaybedenlerden aksiyona Allah’ım. İyi Cumalar.

• Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile lisanımız Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz parıltı ile dolsun. Meskenimiz huzurlu ve sevinçli olsun. İyi Cumalar.

• Önce yoIIar uzanır hakka yürümek için; tomurcukIar, güIIer açar onu görmek için, dua eden biri var senin için sen de dua et Allah için… Cumanız mübarek olsun!

• Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennette gezenlerden eyle! Güzel Cumalar.

• Mevlana diyor ki: Dua edecek hoş bir gönlün yoksa, hoş yürekli insanlardan dua iste. Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın. Kederine derman, gönlüne iman dolsun! İyi Cumalar
Resimli Cuma Mesajları

• Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun ne de dostlar unutulsun. Cumanız Mübarek Olsun.

• Rabbim! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte af diyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizi de af eyle! Dua ile İyi Cumalar.

• Duâ aşktır, duâ huzurdur, duâ umuttur. İyi, huzurlu, sağlıklı, umutlu, aşk ve iman dolu iyi Cumalar olsun.

• Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve bu hoş günün rahmeti üzerinize olsun.

• Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle. Güzel Cumalar!

• Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle. Güzel Cumalar!
En Hoş Cuma Mesajları

• Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman yeriniz cennet olsun, İyi Cumalar.

• Ettiğin her dua sıkıntısına deva, sıhhatine şifa, gözüne ışık, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. İyi Cumalar.

• Allah’ım musibetin yaşandığı bu günlerde tüm insanlara şifa ve sabır ihsan eyle. Bizleri bir daha Cuma saflarında bir ortaya getirmeyi nasip eyle. Tüm İslam alemine iyi cumalar.

• ‘Bilerek Hakkı batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin.’ (Bakara – 42) Cumanız Mübarek Olsun. Selam ve dua ile…

• Hayırlı Cumalar. Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. İyi Cumalar.

• Ey Büyük Rabbim! Dinimizden dolayı bizi yok etmeye gayret sarf edenlere fırsat verme. Bizi o büyük İslam dininin yolundan ayırma. İyi Cumalar!
Farklı Cuma Mesajları

• Cumanız mübarek olsun. Gününüz aydınlık, gönlünüz güzel olsun. Sizi ıstıraba, ıstıraba sevk edecek ne kadar aksilikler var ise her daim sizden uzak olsun. Allah sonumuzu hayretsin. Kurtuluşa erenlerden eylesin. Melekler hep duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun.

• Allah’ım lisanımızdan ve gönlümüzden ismini eksik etme. Bize senin sevdiklerinin içinde olmayı ve ışık cemalini bakılırsabilmeyi nasip eyle. Güzel Cumalar!

• İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım vakit bu duamı sana emanet ederim. Allah cumanızı kabul etsin.

• Allah’ım: Yolda olana ‘selâmet’, hasta olana ‘afiyet’, darda olana ‘metanet’ nasip eyle. İyi cumalar.

• Rabbim Ne olur hiç bir annenin yüreğini, evladının acısıyla yakma! Çocukları, kirli dünyamızdan koru, sakla! Sıhhat ve huzurla iyi Cumalar!

• Allah’ım: Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın bahtın, hayallerimden daha hoş olduğunu hatırlat. Güzel Cumalar.
WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta Payalaşabileceğiniz Cuma Mesajları

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun ne de dostlar unutulsun. Cumanız Mübarek Olsun.

????

Rasûlullah (S.A.V.) şu biçimde buyurdu:

‘Fakirleri kollayıp gözetiniz. Aranızdaki zayıflar yardımıyla Allah’dan yardım görüp ve rızıklandığınızdan kuşkunuz olmasın.’ (Ebû Dâvûd, Cihâd 70)

????

Allah’ım! Sen affedicisin, Kerim’sin, affı seversin, beni affet. (Tirmizî, Deavât, 84.) İyi Cumalar!

????

Allah’a davet eden, salih amel işleyen ve ben sahiden müslümanlardanım diyen kimseden daha hoş kelamlı kim olabilir? Güzel Cumalar!

(Fussilet Mühleti 33. Ayet)

????

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, Cumamız mübarek olsun.

????

Nefret olan yere sevgi, ümitsizlik olan yere ümit, hüzün olan yere sevinçler dolsun taşsın inşallah. İyi Cumalar.

????

‘Kapınıza gelen bir kediye, camınıza konan bir kuşa sırtınızı dönmeyin. Unutmayın ki bu cihan bizim kadar onların da.’ Cumanız mübarek olsun.

????

Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden yoksun bırakmasın. İyi Cumalar!

????

Tüm din kardeşlerimin Cuması mübarek olsun. Allah herkese şifa ve huzur versin. Bu hoş gününüz gülümsemelerle bitsin inşallah. İyi Cumalar.

????

Allah’ım sen kalbimizden geçenleri hakkımızda güzel eyle. Güzel Cumalar!

????

‘Üzerine güneş doğan en güzel gün cuma günüdür.’ (M1976 Müslim, Cum’a, 17) Cumamız hayırlara vesile olsun!

????

‘Kalbinde başında hafızasında hiç bir ayet bulunmayan kimse harap olmuş bir mesken üzeredir.’ (Tirmizi, Fezailül Kur’an 18)

Hayırlı Cumalar!

????

Uzaklardan bir yele ser süslü bir sonbahar akşamında. Gönüller bir olsun yerler kimin umurunda. Kardeşlik sevgi hissetmektir ortada, yollar ve vakit olsada. İyi Cumalar.