Yepyeni ‘Legend of Zelda’, modlar kullanılmadan Minecraft’ta bir daha yapıldı

Leila

Global Mod
Global Mod
Minecraft’ta Sonic the Hedgehog ve Super Mario Bros.’u da yapan hayran ve YouTuber C1OUS3R, Zelda’yı yapmak için yaklaşık bir ay harcadı.

Geliştirici, 1986 NES klasiğini bir daha oluşturmak için komut blokları, özel dokular ve öbür oyun içi özellikleri kullandı. C1OUS3R bir üretim görüntüsünde “Link’in her taraftan sürümünü oluşturmak için Blockbench kullanıyorum, bu biçimdece her tarafa bakıyormuş üzere görünmesini sağlamak için döndürebiliyorum” dedi. “Önceki görüntü oyunlarında yaptığım üzere bir Voxel modeli yapardım, fakat bu şimdi fark edilmiyor ve 30 kat daha fazla vakit alıyor ve bunun için sahiden vaktim yok.”

“hemen sonrasında bu modeli Minecraft’ta başınıza takabileceğiniz eşyalardan biri olan oyulmuş bir balkabağının üzerine yerleştirdim.

Ardından, Link’i denetim ediyormuşsunuz üzere görünmesi için oynatıcıyı görünmez yaptım. Bununla, sadece yazılı formdaki komut bloklarından oluşan “data packs function” klasörünü kullanarak, oyuncunun zırh sehpalarından hareket ederek hangi istikamette hareket ettiğini tespit edebiliyor ve modeli hareket ediyormuş üzere gösterecek biçimde döndürebiliyorum.”

C1OUS3R, Reddit’te, YouTube görüntüleri 5.000 beğeni aldığında birinci işveren dövüşünde geçen oynanabilir bir versiyon yayınlayacaklarını söylemiş oldu. Geliştirici, sonunda Minecraft ortasında tüm bir oyunu piyasaya sürmek istediklerini söylüyor. “Unity üzere bir şeyi anlamaktansa yapmak epeyce daha kolay. Minecraft’ın insanların oyun geliştirmeye başlamasına sahiden yardımcı olma yeteneğine sahip olduğuna inanıyorum.”