Yalancılığını ispat ettin Bay Kemal

Professional

New member
TRABZON İHA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evvelki gün Giresun’daki toplu açılış merasimi ve AK Parti Genişletilmiş Vilayet Müşavere Meclisi Toplantısı daha sonrası dün Trabzon Atatürk Alanı’nda düzenlenen toplu açılış merasimine katıldı. Erdoğan, “birilerinin ülkeye ve millete hizmet makamlarını kendi siyasi ajandalarının basamağı olarak gördüğünü” belirterek “CHP’nin başındaki zat da kurduğu ittifakla, etrafına topladığı kifayetsiz muhterislerle soruna bu biçimde bakıyor” sözlerini kullandı.

‘Hayatları yalan’

Erdoğan “Bölücü terör örgütünün uzantısı olan partiyi dahi ülkenin idaresine ortak etme sevdasına kapıldılar. Belediyelerinde bunu aslına bakarsanız yaptılar. En kritik yerleri PKK’sından FETÖ’süne kadar terör örgütleri ile irtibatlı bireyleri altın tepside maalesef belediye makamında iş verdiler” dedi. 44 bin emekçinin belediyeden atılıp yerlerine teröristlerin doldurulduğunu söyleyen Erdoğan, kelamlarına şu biçimde devam etti: “Hatırlarsanız bunlar seçimdilk evvel kimsenin ekmeği ile oynamayacakları istikametinde namus, erdem, haysiyet kelamı vermişlerdi. Bay Kemal sen bu kelamı verdin. Nerede namus, nerede erdem?”

Muhalefeti eleştiren Erdoğan “Ülkelerine her fırsatta bunlar yabancılara şikayet etmediler mi? Siyasi ikballerini yabancılardan alacakları dayanağa bağlamadılar mı? Allah göstermesin yarın ülkenin başına geçseler bir daha birebirini yapacaklar ve bunlar Batı’dan talimat alacaklar. Zira bunların ülke ve kentlere hizmet etmek üzere kaygıları yok. Zira bunların yalnızca kelamları değil hayatları da palavra. İşte bir tanesi vardı ya bir bayan. Televizyonda çıkıyor ne diyordu ‘büyük palavra söyleyeceksin. En büyük palavrası söyleyeceksin.’ Bunları dediler mi? daha sonra ne oldu, artık yargı aldı tutukladı. Artık cezaevinde. Kime çalışıyordu bunlar CHP’ye, Bay Kemal’e çalışıyordu. Beyefendi Kemal de aslına bakarsanız palavrası bunlardan öğrendi. Çok güzel ve büyük palavra söyler” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medya hesabından kendisinin ihaleye imza attığı evrakı göstererek bir daha bir palavraya imza attığını söylemiş oldu. Erdoğan, kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Geçen akşam bir daha çıkmış. Benim saat 22.00’da televizyonda programım var. Birebir saatte o da kendi özelinden açıklama yapıyor. Bu açıklamayı yaparken bir daha bir palavra. İhale yapmışız ve bu ihalede de ‘beşli çete’ diyor müteahhit firmalara ve bu firmalara biz burayı üç kat fazlasına bir sayıyla verdiğimizi ve kağıt gösteriyor altında güya benim imzam var. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal. Yalancılığını ispat ettin. Ben de hemşehriniz Ulaştırma Bakanım beyefendiye dedim ki ‘Adil yarın akşam çık bunu şu biçimde bir dersini ver’. Sonraki akşam Ulaştırma Bakanım Adil Beyefendi kardeşim çıktı televizyonda buna hoş bir ders verdi. Zira adamın hayatı palavra… Ben de diyorum ki artık benim hemşehrimlerim, benim milletim bu adamın palavralarına prim vermeyecek” dedi.

‘İspatlı iftiralar’

“Türkiye için yazılan senaryolarda kendilerine verilen rolü oynamak ve bunun karşılığında elde ettikleri imkanların zirve tepe kullanmak haricinde bir kederleri, bir davaları, bir amaçları de yoktur” diyen Erdoğan, şunları kaydetti: “Eğer bu biçimde olmasaydı ellerine tutuşturulan her kağıt modülünü sonuçta rezil, kepaze olacaklarını bile bile kameralar önünde sallamazlardı fakat bunlar sallıyor. Şayet bu biçimde olmasaydı palavra olduğu tekraren söz edilmiş ispatlanmış iftiraları daima yenidenlayıp durmazlardı. Açtığım davaların hepsini kazanıyorum. Zira yalancı.”

Erdoğan, konuşmasının akabinde sahneye çağırdığı bir çocuğa armağan verdi. Eline mikrofonu alan çocuk “Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcamın karşısında kim? O adam hain hain” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının akabinde sahneye çağırdığı bir çocukla sohbet ederek ikram verdi. Eline mikrofonu alan çocuk, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi.

‘Yabancıların kapısındalar’

Erdoğan, AK Parti Trabzon Vilayet Başkanlığı Genişletilmiş Müşavere Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “İktidara giden yolun sandık yerine yabancı devletlerinin kapısında aranmasını demokrasimiz ismine epey tehlikeli görüyoruz. Kendi milletlerinin hak ve hukukunu savunmak için ülkemize bakılırsavlendirilen büyükelçilerin bilhassa muhalefet tarafınca arzuhal makamına dönüştürülmesi Türkiye’nin bağımsızlığı ismine vahim bir durumdur” dedi. Erdoğan, ayrıyeten Akçaabat ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, “Milletiyle bu derece kuvvetli sevgi ve yazgı arkadaşlığı yapabilmek herkese nasip olacak bir muvaffakiyet değildir. Ben sizi seviyorum. Allah için seviyorum. 2023 hayli değerli. 2053 çabucak sonrasında epey kıymetli. Size güveniyorum” dedi.