Volkan Demirel: Türk futbolu arka niyetli beşerler olunca gelişmez

semaver

Global Mod
Global Mod
Süper Lig’in 23. hafta maçında meskeninde karşılaştığı Kasımpaşa’yı 1-0 yenen A. Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, çaba daha sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Demirel, yaptığı değişikliklerle bütün kozları alana koyarak maçtan galip gelmeyi bildiklerini belirterek, “Kazandığımız için memnunuz. Bizim ismimize da, Kasımpaşa ismine da bence epey kıymetli bir maçtı. İki kadro da birbirine benzeriydi hem puan sıralamasında tıpkı vakitte ligdeki pozisyonu ile. Biz bugün daha hayli isteyen taraftık. Zira maç içerisinde gitmeler gelmeler oldu. Biz de gol atabilirdik, Kasımpaşa da gol atabilirdi ancak maçın son çeyreğinde maçı dörde bölüyorum, bizim yaptığımız değişikliklerle elimizdeki bütün kozları alana koyarak galip gelmeyi bildik. Benim için bugün galibiyetten değerli bir durum da Christian Atsu’nun gol atmasaydı. Zira geldiğimizden beri epeyce çalıştı, kupa maçında oynattık, yine sakatlandı. Lakin şu an fazlaca hazır olduğunu ve istediğini bize bugüne kadar gösterdi. Hatta son hafta bir görüşmemiz oldu. ‘Hocam ben oynamak istiyorum, oynamazsam da gitmek istiyorum’ diye. Ben de ona ‘gitmek istersen gidebilirsin lakin kalmak istersen de başımın üstünde yerin var’ dedim. Bugün gol atmayı bildi. O yüzden ben bugün galibiyetinin her şeyini ona armağan ediyorum” diye konuştu.

“Elimden geldiğince genç oyuncuları Türk futboluna kazandırmaya çalışacağım”

Demirel, genç futbolcuları Türk futboluna kazandırmaya çalışacağını vurgulayarak, “Yok sürpriz değil. Elimizdeki takım doğrultusunda en yanlışsız olanları seçmeye çalışıyoruz. Bugün baht verdiğim, forma verdiğim tüm arkadaşlarımdan elinden gelen çabayı yaptılar. Engin baktığımızda altyapımızda oynayan bir kardeşimiz. Bugün sol bekte nazaranv yaptı. Ali kardeşimiz 15 yaşında çabucak hemen. Bugün takıma aldık. Tahminen durumlar âlâ olsaydı alana da almayı düşünüyordum. Benim fikrim Türk futbolunun gençlerle daha sağlam, daha altyapı, daha temel bir biçimde atılacağı tarafında. O yüzden elimden geldiği kadarıyla genç futbolcuları Türk futboluna kazandırmaya çalışacağım” sözlerini kullandı.

“Kadromuzu daha da kuvvetli hale getirmek istiyoruz”

Demirel, kadroyu daha da kuvvetli bir hale getirmek istediklerini lisana getirerek, “Transfer görüşüyoruz. Lakin transfer kolay bir iş değil. Hem maddi manada hem manevi manada. Ben istediğim yerlere mevkilere oyuncuları belirttim, söylüyorum. İnanır mısınız her gün farklı görüşler yani oyunculardan, görüştüğümüz oyunculardan, farklı talepler. Bugün oldu diye baktığınız iş yarın öteki bir pürüz çıktığı için olmayabiliyor. Yani husus içten değil. 3 günümüz kaldı. Elimizden geldiği kadar buraya oyuncu getirmeye çalışacağız. Natürel ki bu demek değil ki elimizdeki oyuncularımızdan şad değiliz. Yalnızca takımımızı daha da kuvvetli bir hale getirmek istiyoruz. Zira artık makas daralıyor ve dönem sonuna kadar yeterli takımı olan, geniş takımı olan gruplar bence daha dönem sonuna rahat girebilecekler diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“Ben artık çalacağım birebir vakitte oynayacağım”

Demirel kendisinin ve rakip grubun teknik yöneticisinin 6 dakika verilen uzatmaya itiraz ettiğini ve burada bir yanlışlık olduğunu belirterek, “Ruben cezalı duruma düştü şu an. Artık hakemlerle alakalı siz sorumuyorsunuz. Ben size yanıt vereyim kendi kendime sorayım. Kendi kendine derler ya kendi kendine çalıp kendi kendine oynarsın diye. Ben artık çalacağım tıpkı vakitte oynayacağım. Şunu söylemek istiyorum. Hakemlere bir sefer hayli hürmet duyuyorum. Hepimiz insanız. Ben de kusur yapabiliyorum. Oyuncu değişiklikleriyle, oyuncu kararlarıyla, maçın içerisindeki tepkilerimle fakat hakemler biraz daha dikkat etsinler. Niçin dikkat etsinler? Zira şayet bir grubun teknik adamı 6 dakika verilen müddete itiraz ediyorsa ve buraya konuk olarak gelen teknik adam bir daha birebir biçimde 6 dakika uzatıldığına itiraz ediyorsa demek ki bunda bir yanlış var. Yanlışsız 1 tanedir arkadaşlar. Yanlışa yanlışsız diyemezsiniz. Doğruya da yanlış diyemezsiniz. Yani burada şu var. Şayet biz 2 antrenör, teknik yönetici olarak artık bizi ne diye yorumluyorsanız biz bu duruma itiraz ediyorsak en az 10 dakika uzatılması gerekiyor diye, sen 6 dakika veriyorsan evet burada yanlış olan sensin, hakikat olan bizim niyetimiz. İkincisi ben Serkan Rençber ile Fenerbahçe topluluğundan da daha evvelki futbol hayatımdan da fazlaca âlâ tanırım kendisini fakat onunla bile birbirimize düşürebilecek kadar kararlar veriyorsanız burada her insanın kendine dikkat etmesi gerekir. Yeni bir lider seçildi. Çok da seviyorum kendisini. Çok da sayıyorum. Kendisiyle birlikte çalışma fırsatım da oldu. Lütfen rica ediyorum. Hakem seçimlerinde hakem eğitimlerinde bana diyor ki artık penaltı konumuna Kasımpaşalılar da penaltı diyor, bana hakem penaltıyı vermiyor. Haydi hakem vermedi VAR’dan penaltı verilmiyor. daha sonra soruyorum niye vermediniz? Kural değişti diyor. Yahu kural değiştiyse gelip bize bunu niçin anlatmıyorsunuz yahut bunu niçin açıklamıyorsunuz. Tahminen onların da penaltısı olabilir son dakika olabilir yani. Lakin niçin bunlar ben demiyorum ki yanlış karar, benim lehime hakikat ver. Yahut rakibin doğrusunu benim lehime yanlış ver. her neyse onu verin. Ben burada biraz arka niyet arıyorum. niye Geçen hafta Gaziantep maçı 1-0 öndeyiz. Djilobodji, Bertuğ’un beline basıyor, çocuğun beli şu an mosmor ve şişik. Tahminen Bertuğ’u bugün ondan oynatamıyoruz. Kırmızı kart vermiyor. Maç 1-0. Bugün yani Allah büyük bir daha söylüyorum. Allah çalışana veriyor yani. Cristian Atsu çalıştı, bugün golü attı. Onun emeklerinin karşılığıdır bu onu söyleyeyim. Lakin gol olmasa ne olacak. Ben bugünden daha sonra daha güç günler beni bekleyecek. Tahminen bu maçtan daha sonra farklı kanılara gireceğim. Tahminen yani bir sürü sebep olabilir sayabiliriz. Sizden rica ediyorum, rica ediyorum. Gerçek her neyse yanlışsız 1 tanedir. 2 tane gerçek yahut hakikat yanlış olmaz. Gerçek her neyse herkes doğruyu yapsın. Türk futbolu niçin gelişmiyor diyoruz. Gelişmez. Arka niyetli beşerler olunca gelişmez. Ne gelişebilirsiniz, ne değişebilirsiniz. bu biçimde yeneriz de sayarız ben ona kızarım, o bana kızar lakin Türk futbolu ilerlemez. O yüzden rica ediyorum. Kim bunlara mahzur olacaksa yalnızca ben değil. Ben olamam aslına bakarsan tek başıma. Ancak yalnızca ben Hatayspor için de konuşmuyorum şu an tüm gruplar için. Kasımpaşa için de konuşuyorum bunu. Lütfen gerçek yönetelim. Türk futblounu hakikat yönetelim. Ben bizi oyunu maçı değil Türk futbolunu gerçek yönetelim” dedi. (İHA)