Ukraynalı olimpiyat yıldızı: ‘Düşmandan korkmuyorum’

Leila

Global Mod
Global Mod
İsmine olimpiyat altını olan şampiyon bir nişancı Kristina Dmitrenko şimdilerde Rusya’ya karşı savaşa katıldıktan daha sonra epeyce farklı tıpta bir amacı vurmak için eğitim almaya başladı.

Kuzeydeki Chernihiv kentinden biatloncu, bu yıl Ukrayna’da savaş patlak verdiğinde İtalya’da memleketler arası bir yarışa hazırlanıyordu.
Şimdi anavatanını korumak için Ukrayna Ulusal Muhafızları ile birlikte vazife yapıyor.

“yaşamımda bu biçimde olacağını hiç düşünmemiştim. Bunu kimse hayal edemez.” dedi.

“İyi ateş ediyorum ki işgalcilerin talihi olmasın.” diyen Dmitrenko tüfeğimi süreksiz olarak makineli tüfekle değiştirsem bile elimdeki silah ne olursa olsun sonuna kadar dimdik dururum. Zafer mutlaka bizim olacak.” dedi.

Savaş başlamadan evvel, Dmitrenko genç ulusal kadroyla Karpat Dağları’ndaki bir eğitim kampına gitmişti.Ancak 24 Şubat’ta bir arkadaşından vatanının işgal edildiğini söyleyen bir bildiriyle uyandı. Dmitrenko, “Çernihiv ve Kiev’den arkadaşlar, katlanmak zorunda kaldıkları dehşetin fotoğraflarını gönderdiler lakin düşmandan korkmuyorum.” dedi.