Ukrayna ordusunun şirin kahramanı

Leila

Global Mod
Global Mod
İşveren isimli iki yaşındaki köpek, hizmet etmeye devam ettiği Kiev’in kuzeyindeki Chernihiv’deki büyüleyici takipçilerinin yanı sıra toplumsal medyada ün kazandı.

Peynir seven sempatik Jack Russell, patlayıcıları koklayarak Ukrayna kuvvetlerine yardım ediyor.

Kümenin ruhu ve maskotu olan iki yaşındaki köpek patlayıcıların temizlemesine yardım ediyor ve daha yakın vakit içinderda İşverenin yiğit gayretleri ile hayranları arttı.

Ukrayna ordusundakiler şirin kahramanla ilgili hislerini şöyle tabir etti: “Arkadaşlar, size nitekim birkaç Ukraynalı yeteneği daha göstermek istiyoruz. Mert bebek İşverenimiz inanılmaz sayıda yetenekli sanatkara ilham verdi ve bundan inanılmaz derecede memnunuz.”

“Bu bizi, ne kadar sıkıntı olursa olsun pes etmemeye, çıtayı yüksek tutmaya ve kaç kişinin hala yardım beklediğini ve kaç kişinin bize inandığını bilerek yeni bir güçle savaşa girmeye motive ediyor.”

“Patronumuz patilerini indirmiyor ve herkese şükranlarını iletiyor. Büyük kahramanlar kesinlikle büyük değildir. Bu niçinle gücünüze, savunucularımıza, zaferimize inanın.”

Washington Post’un haberine göre bir acil servis sözcüsü Ukrayna genelinde çalışan 600’den çok mayın temizleme aracıyla 54.000 mayın ve yaklaşık 2.000 füze içeren patlamamış mühimmat bulunduğunu ve etkisiz hale getirildiğini söylemiş oldu.

Perşembe günü, Kiev bölgesinin mühimmattan arındırıldığı bildirildi.