Uğurcan Çakır’dan Fenerbahçe maçı kelamları

semaver

Global Mod
Global Mod
Dünya Kupası sebebiyle verilen ortada çalışmalarını Antalya’nın Belek turizm bölgesinde sürdüren Trabzonspor ‘da Uğurcan Çakır açıklamalarda bulundu.

Sezonun birinci kısmında hayli da makus olmadıklarını tabir eden Uğurcan Çakır, “Kamp bize âlâ geldi. Hocanın istediklerini alana yansıtmaya çalıştık, önemli rakiplerle oynadık.

İlk kısım epeyce da makus geçmedi. Önümüzde kıymetli bir Fenerbahçe maçı var. Ona en düzgün biçimde hazırlanmaya çalıştık. Geçen seniçin fazlaca oyuncu gitti geldi, bu yüzden ahenk sıkıntı oluyor. Her vakit kolay olmuyor. Burada ahengimizi geliştirmeye çalıştık” diye konuştu.

“BU YILIN DAHA SIKINTI OLDUĞUNU BİLİYORDUK”

26 yaşındaki başarılı kaleci, gruptaki adaptasyonla alakalı bir soru üzerine, “Çok oyuncu değişince saha ortasında arkadaşının ne yaptığını bilmen gerekiyor. Geçen yılki takımda yıllardır birlikte oynadığımız arkadaşlar vardı.

11’e yeni oyuncu gelince ahenk sorunu oluyor. kuvvetli bir oyunla ve duruşla tepeyi zorlayabiliriz. Şampiyon olmak istiyoruz. Bu yılın daha sıkıntı olduğunu biliyorduk” halinde konuştu.

“DÜNYA KUPASI’NDA UYGUN KALECİ PERFORMANSLARI VAR”

Dünya Kupası’nda yeterli performansa sahip kalecilerin olduğunu söyleyen Uğurcan Çakır, “Biz de orada olup kendimizi tüm dünyaya göstermek isterdik lakin şanssızlıklardan dolayı orada olamadık.

Çeyrek finalden daha sonra da epey yeterli performanslar olacaktır. Messi’yi takip ediyoruz” dedi.

“FARKLI OYUN PLANI OLACAK”

Bordo-mavili kaleci, geçen sene ile bu sene içindeki taktik farkı hakkında ise, “Geçen sene ikinci top üzerine Cornelius olunca direkt hamleyle gitmeye çalışmıştık.

Bu dönem uzunluk ortalaması biraz daha kısaldı. Geriden oyun kurarak çıkmaya çalışıyoruz. Bu kampta da biraz bunun üzerinde durduk. Geçen sene farklı bir oyun planı vardı, bu sene de farklı bir oyun planı olacak” tabirlerini kullandı.

“SAKATLARIN DÖNMELERİNE ÇOK SEVİNDİK”

Sakatlığını atlatan oyuncular hakkında da konuşan Uğurcan, “Edin (Visca) ağabey son 10 dönemde her yıl 10 gol, 10 asist yapmış. Kaybı büyük eksiklikti. Bruno da fazlaca kaliteli bir oyuncu.

Her futbolcunun yerine oynatabileceğimiz adamlar var lakin kalite epeyce farklı bir şey. İkisi de fazlaca kaliteli isimler. Dorukhan geçen sene fazlaca âlâ oynamıştı. Onun da sakatlığı bizi büyük ölçüde etkiledi. Hocanın da elini kolunu bağladı. Geri dönmelerine epeyce sevindik. Saha ortasında bize yardım edecek isimler.”

“FENERBAHÇE MÜSABAKASI KIRILMA MAÇI OLABİLİR”

Uğurcan Çakır, liglere verilen ortanın akabinde karşılaşacakları Fenerbahçe karşılaşmasının final maçı olmayacağını vurgulayarak, “Final maçı demek için hayli erken ancak bir kırılma maçı olabilir.

Galip gelirsek, bu sallantılı gidişin akabinde galibiyet gelirse bizim için ruhsal ve moral manasında düzgün olacaktır. Aksi sonuçta ligin sonu değil” formunda konuştu.

“DERBİLER ÖZEL MAÇLAR OLUYOR”

Derbilerin özel maçlar olduğunu söz eden Uğurcan Çakır, “Evimizde yahut deplasmanda ekstra bir motivasyonum yok, her maça birebir biçimde hazırlanıyorum. Her maçın farklı kıymeti var benim için.

Geçen sene de derbi maçlarda âlâ oynamıştım. Elimden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyorum. Kadro arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum” dedi.

“LİGDE DE, KUPADA DA HER YERDE SAVIMIZ VAR”

Uğurcan Çakır, bordo-mavili grubun her kulvarda argümanlı olduğunu tabir ederek, şunları lisana getirdi:

“Sezona Şampiyonlar Ligi play-off’unda başladık. daha sonra kümelerde pek de üzücü olmayan bir performans sergiledik. 9 puanla çıkamadık kümeden. Basel ile karşılaşacağız.

Sonuna kadar gitmek istiyoruz. Son 16’ya âlâ gruplar kaldı. Sonuna kadar gitmek istiyoruz, gaye var ise Trabzonspor peşinden koşuyor. Bunu başarabilecek kalitedeyiz. Ligde de, kupada da her yerde savımız var.”

“HAKAN, KAAN VE TAHA ÇOK YETENEKLİ”

Uğurcan Çakır, kadrodaki genç kaleciler hakkında ise şu biçimde konuştu: “Hakan, Kaan ve Taha epey yetenekli kaleciler. Taha lig maçlarında uygun performans sergilemişti.

Yetenekli olduklarını görüyordum, eksiklerini söylemeye çalışıyorum, yardımcı olmaya çalışıyorum. Onlara ağabeylik yapmaya çalışıyorum, ben ağabeylerimden bu biçimde görmüştüm. Umarım Trabzonspor kalesini de uzun yıllar korurlar.” (DHA)