Saraydaki İftara Katılan Abdülhamid Dizisi Oyuncusu Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Erdoğan Paylaşımı Reaksiyon Çekti

semaver

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda sanatçı, oyuncu ve ünlü isimlerle iftar programında bir ortaya geldi. Birfazlaca ünlü ismin katıldığı iftar davetine geçtiğimiz yıla kadar ‘Payitaht Abdülhamid’ dizisinde Tahsin Paşa karakterine hayat veren ve şimdilerde bir daha TRT 1’de ekranlara gelen Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinde yer alan oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çekildiği fotoğrafı toplumsal medya hesabından paylaşan Yenişehirlioğlu’nun yazdığı not reaksiyonlara yol açtı. Gündem olan Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir? Bahadır Yenişehirlioğlu hangi dizilerde oynadı?

Ayrıntılar içeriğimizde;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş’ta bulunan Dolmabahçe Sarayı’nda sanatçı, oyuncu ve ünlü isimlerle iftar programında cumartesi günü bir ortaya geldi.

Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit, Coşkun Sabah, Demet Akalın, Hülya Avşar, Yavuz Bingöl, Umut Akyürek, Müşerref Akay, Yonca Evcimik, Ahmet Selçuk İlkan, Tamer Karadağlı, Metin Şentürk, Gamze Özçelik, Şafak Sezer, Alişan Tektaş, Şükriye Tutkun ve daha biroldukça ünlü isim iftar yemeğine katıldı.

İftar davetine katılanlardan kimileri reaksiyon çekerken kimi isimlerin de paylaşımları gündem oldu. Onlardan birincisi Şükriye Tutkun’du. Toplumsal medya hesabından “Erdoğan keşke babam olsa” notunu paylaşan Tutkun, büyük reaksiyon çekti.

Şükriye Tutkun’un akabinde da iftar davetine katılan makyaj ve hoşluk bloggerı Merve Özkaynak da reaksiyon çekti. Reaksiyonların artması üzerine ‘Atatürk’ün yemek yediği yerde olmak gurur vericiydi.’ açıklaması yapan fenomen tartışmalara niye oldu.

2017-2021 yılları içinde TRT1 ekranlarında yayınlanan ve epeyce ses getiren ‘Payitaht Abdülhamid’ dizisinde Tahsin Paşa karakterine hayat veren ve şu sıralar Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinde Derviş Baba karakteriyle karşımıza çıkan oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu da iftar yemeğine katılanlar içindeydı.

Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çekildiği fotoğrafı “Hünkarım” notuyla paylaşması yansılara yol açtı.

Geçtiğimiz senelerda da Yenişehirlioğlu’nun “Bende Abdülhamid Han aşkı epeyce büyüktür. Dizinin final sahnesini izleyince ayağa kalkıp alkışladık, ben gidip Orhan Osmanoğlu’na sarıldım ve onu kokladım. Şaşırdığını görür görmez ben sizi değil Abdülhamid Han’ı kokluyorum dedim” sözleri tartışma yaratmıştı.

TRT’nin sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid’de Tahsin Paşa karakteriyle tanınan olan Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir?

Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir?
6 Mayıs 1962 yılında Manisa’da doğan Bahadır Yenişehirlioğlu Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1985 yılında mezun olduktan daha sonra Manisa’da hür avukat olarak çalışmaya başladı. Diriliş Postası gazetesinde ve Cins mecmuasında köşe müellifliği yapan Yenişehirlioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bahadır Yenişehirlioğlu filmografisi

• Vecihi (Ratip Albay, Sinema Sineması, 2017)

• Payitaht Abdülhamid (TV Dizisi, 3 Dönem, Tahsin Paşa) 2017-2018)

• Direniş Karatay (Alpdoğan, Sinema Sineması, 2017)

• Sevda Kuşun Kanadında (Hüsnü, TV Dizisi, 2016)

• Yedi Hoş Adam (TV Dizisi, 2014)
Bahadır Yenişehirlioğlu kitapları

• Aşk Çölü (2014)

• Beyaz Usta Siyah Çırak (2017)

• Kara Güneş, Aşk Cephesi (2017)

• Kanaviçe (2017)

• Kara Güneş (2017)

• Kerime (2017)

• Tahta At (2017)

• Son Hasat (2018)