Mustafa Şentop ile AKP’li Troll Cumhur Frankfurt içinde Atışma: ‘Terbiyesizlik Yapma’

semaver

Global Mod
Global Mod
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AKP yanlısı paylaşımlarla Twitter’da 300 bin şahıstan çok takipçiye sahip olan Cumhur Frankfurt isimli kullanıcının kendisini etiketleyerek yaptığı,’Arkadaşa tütün ve pak don lazımmış.’ paylaşımına yanıt vererek, ‘Terbiyesizlik yapma’ dedi.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun tutuklanmasının akabinde, Meclis Lideri Şentop ile verdiği kare gündeme gelmişti.

‘Arkadaşa tütün ve pak don lazımmış’

AKP yanlısı paylaşımlarla Twitter’da yüz binlerce takipçiye sahip bir hesap olan Cumhur Frankfurt isimli kullanıcı kendisini etiketleyerek ‘Arkadaşa tütün ve pak don lazımmış.’ dedi. Şentop bunun üzerine ‘Terbiyesizlik yapma.’ cevabını verdi.

‘Trollerle muhatap olmadım bugüne kadar fakat…’

‘Sosyal medyadaki tartışmayı kapattım’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Lideri Şentop, gazetecilerin toplumsal medyada yaşanan tartışmaya ait sorusunu cevapladı. Şentop, hayli küçük yaşlardan itibaren beri siyasetin ortasından geldiklerini hatırlatarak, ‘Siyasi kanılarımız, dünya görüşümüz çerçevesinde çalışmalarımızın devamı mahiyetinde görüyoruz. Unsurlar, prensipler, ahlak çerçevesinde siyasetin yapılmasına gerek duyuyoruz. Başından beri siyasetin doğallığı ortasında enstrümanların ahlakına uygun kullanılması hassasiyeti göstermesini herkesten bekliyoruz. Kayıt dışı siyasetle çaba ediyoruz. Dışarıdan taraf vermeye çalışanları her vakit sivil, askeri, bürokrasi diğer yerlerde de olabilir, daima gayret ettik. Yanlışsız bulmuyoruz’ sözlerini kullandı.

Şentop, toplumsal medyada tartışma başlayınca kendisini arayanlar olduğunu belirterek, Hz. Ali’nin ‘en büyük hile hilesizlik’ der ‘siyasette numara hile bana epeyce uzaktır’ kelamını hatırlattı. Şentop, ‘Sosyal medyadaki tartışmayı kapattım. Bu mevzuyu kapatmam fakat herkes siyaset yapacak olur da bunu adabıyla ahlakına uygun yapmalı. Bizim geleneğimizin birebir görüşten üzere davranan, kimi yerlere yanıt yetiştirerek kendilerine güç elde ettiğini düşünenler, ferdî çıkarları için kullanmaya yelteniyorlar’ dedi.