Meskende Fettuccine Makarnası Mesken Kremasıyla Tam Ölçülü

Leila

Global Mod
Global Mod
Meskende Fettuccine Makarnası Konut Kremasıyla Tam Ölçülü Tanımı İçin Materyaller

Hamuru için

• 5 su bardağı un (200ml)
  • 5 adet yumurta
  • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 1 çay kaşığı tuz
Sosu için

• 250 gr mantar
  • 1 çorba kasesi haşlanmış dirilmiş tavuk eti (Ben yarım tavuk göğsü kullandım)
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 3 diş sarımsak
  • 1 yemek kaşığı kuru fesleğen yaş fesleğen de olur
  • 2 çorba kasesi mesken kreması
  • 1 çay kaşığı tuz
Meskende Fettuccine Makarnası Mesken Kremasıyla Tam Ölçülü Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Unun ortasını açıp yumurtaları kırıyoruz. Tuzu ekleyip sıvı yağı koyup hamur yoğuruyoruz. Biraz sert bir hamur olacak.
  2. Hamuru yoğurup bezelere ayırıp dinlenmeye bırakalım. En az bir iki saat dinlendirmemiz lazım.
  3. Dinlenen bezeleri bıçak sırtı kalınlığında açıyoruz.
  4. Düz yahut tırtırlı. Kesiciyle serçe parmağı kalınlığında uzun şeritler kesiyoruz.
  5. Kestiğimiz makarnamızı hemende pişirebiliriz. Unlayıp pak peze serip bir iki saat daha sonrada kullanabiliriz. Yapışmamasına dikkat etmek lazım. Bütün bezeleri bu türlü kesiyoruz.
  6. Geniş bir tencerenin yarısına kadar su koyup içine bir çay kaşığı tuz atıp 2 yemek kaşığı kadar sıvı yağ koyup kaynamaya bırakıyoruz.
  7. Makarna mızı kaynayan suya koyup 3-4 dakika pişiriyoruz.
  8. Makarnaların yapışmaması için bir bardak soğuk su koyup karıştırıp makarnaların suyunu süzüyoruz.
  9. Geniş servis kabına alıp üzerine hazırladığımız sosu döküp karıştırıyoruz.
  10. Sevdiğimiz ve istediğimiz biçimde servis yapıyoruz. Afiyet sıhhat olsun.
  11. Sosun imali.Tereyeğını eritip sarmısakları doğruyoruz.
  12. yavaşça kavurup mantarları ekliyoruz.
  13. Gerisinden tavuk etini ekliyoruz bir dakika kadar hepsini soteleyip kremeyı ekleyip ocaktan alıyoruz. (ben konutta yaptığım mesken kreması kullandım. Dilek eden hazır krema da kullanabilir. )
  14. Mesken kremasının üretimi.Unu tavaya koyup rengi dönene kadar kavuruyoruz.
  15. Kavurduğumuz onu ocaktan alıp ısısı çıktıktan daha sonra yumurta sarısını kırıp bir fiske tuz atıp 2-3 damla da limon damlatıyoruz. Yeterlice karıştırıp ocağa koyuyoruz.
  16. Ocakta kaynama derecesine gelince tekrar indirip karıştırarak bir bardak daha süt ekliyoruz.
  17. Kremamız sulu üzere ise tekrar ocağa koyup kaynama derecesine getirip ocaktan indiriyoruz ve düzgünce karıştırıyoruz. Kremamız hazırdır. Bu tanımım sayfamda daha ayrıntılı anlatımı var.
Kendi yaptığımız hem makarnası hem kreması ekonomik taze yapıp kullanabileceğimiz. tanımı heryerde bulumıyacağımız özel uluslar ortası bir yemek büyük küçük her insanın beğeneceği bu tanım yapma kademesi fazlaca hoş çekimi epey âlâ olmadı. iftar vakti epey ivedi oldu. fakat yiyenlerden tam puan aldı hayli lezzetli oluyor. tavsiye ederim. istediğimiz farklı soslarla da zenginleştirebiliriz. üretimine geçelim.

Konutta Fettuccine Makarnası Mesken Kremasıyla Tam Ölçülü Tanımı Fotoğraflı Yapılışı