Lazanya

Leila

Global Mod
Global Mod
Lazanya Tanımı İçin Malzemeler

• 12 adet lazanya makarnası
  • 350 gr kıyma
  • 1 adet soğan
  • 400 gr domates konservesi (konserve kullanmak istemeyen 2 yemek kaşığı salça kullanabilir)
  • Tuz
  • Karabiber
  • 5-6 yemek sıvıyağ
  • Çok az reyhan baharatı( kural değil) basilikum
  • 2-3 yemek kaşığı tatlı kırmızı toz biber
  • 1 çay bardağı sıcak su
Beşamel sosu:

• 1 yemek kaşığı dolusu tereyağ
  • 1 yemek kaşığı dolusu un
  • 200 ml krema
  • 200 ml süt
Üzeri için;

• Bol kaşar
  • Bir tutam tatlı kırmızı toz biber
Lazanya Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Kıymayı sıvı yağında güzelce kavurun ,küçük doğranmış soğanları ek edin devamlı kavurun.
  2. Ardından domates konservesini ek edin, konserve kullanmak istemeyen olağan salça kullanabilir.
  3. Tüm baharatları ek edip biraz su ek edip pişirin.
  4. Kıymanız piştikten daha sonra beşamel sosunu hazırlayın .
  5. Bir tencereye tereyağını eritin ,un ek edip karıştırın ,ardından krema ve süt ek edin güzelce karıştırın.
  6. Kıvamı yoğunlaştıktan daha sonra lazanyanızı yapmaya geçebilirsiniz, ben küçük bir borcam kullandım.
  7. İlk tabanına domates konservesi ile sıvı yağ sürdüm ,bu süreci beşamal sosu ilede yapabilirsiniz.
  8. Ardından lazanya hamuru üzerine kıyma, kıymanın üzerine biraz beşamel sosu ,biraz kaşar daha sonra yine tıpkı süreç makarna kıyma beşamel sos kaşar….
  9. Ben 4 kat çıktım en son katına makarna koyun kalan beşamel sosun hepsini makarnanın üzerine çokça dökün.
  10. Ardından biraz kırmızı toz biber serpin ,güzel kızarması için daha sonra bol kaşar ek edin ,en son üzerini kapatın ve mümkünse????????
  11. Kesinlikle 3-4 saat bu form lazanyayı dinlendirin, epeyce daha yumuşak ve lezzetli oluyor 180 de kızarana kadar pişirin.
Lazanya Tanımı Fotoğraflı Yapılışı