Labneli Makarna (Videolu)

Leila

Global Mod
Global Mod
Labneli Makarna Tanımı İçin Malzemeler

Makarna için;

• 1 paket makarna (Ben spaghetti tercih ettim )
  • 1,5-2 litre su
  • 1 yemek kaşığı tuz
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağ
  • 2 adet domates
  • 1 adet kuru soğan
  • 1 adet biber (Sarı, kırmızı yahut yeşil fark etmez )
  • 1 diş sarımsak
  • 2-3 yemek kaşığı zeytinyağ
  • 1 tatlı kaşığı vegeta yahut 1/2 (yarım) tatlı k. tuz
  • Karabiber
Sebzeler piştikten daha sonra;

• 1 paket labne ( 175-200 gram ortası )
  • 100 ml. az yağlı krema
  • 1 tatlı kaşığı kuru fesleğen
Üzerine serpmek için;

• Rendelenmiş parmesan
Labneli Makarna Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Öncelikle zerzevatları güzelce yıkayalım. Soğan ve sarımsağın kabuğunu soyalım. Zerzevatları kabaca dörde bölelim, sarımsağı bıçak ile ezelim.
  2. Küçük tepsiye alalım ve üzerlerine vegetayı (Veya tuz ), zeytinyağını ve karabiberi gezdirelim. Elimizle harmanlayalım.
  3. Ben zerzevatları pişirmek için airfryer kullandım, tabiiki fırında da olur (Airfryer de: 180 derece, 17 dakika. Fırında: 180 derece fanlı ayarda 17-18 dakika, lütfen fırınınızı öncesinden ısıtmayı unutmayın)
  4. Sebzeler pişerken makarnayı pakette yazığı üzere pişirelim (Ben 8-10 dakika kaynattım )Makarna haşlandıktan daha sonra sıvı yağ ile karıştıralım.
  5. Sebzeler pişince fırında çıkaralım ve derin bir kaba aktarıp blend edelim.
  6. Kabaca blend ettikten daha sonra labneyi ve kremayı ek edip, yine blend edelim. Servise hazır.
  7. Dilerseniz sosu tam pişmiş makarna ile karıştırın yahut benim üzere servis tabağa alınan makarnanın üzerine porsyon olarak gezdirin. Ben parmesan rendesi de kullandım üzerine, mecbur değilsiniz lakin tavsiye ederim fazlaca yakışıyor. Kesinlikle bu hoş tanımı deneyin????
    ❤
Labneli Makarna Tanımı Fotoğraflı Yapılışı