Kovid-19’u yendi mesaiye başlıyor

Professional

New member
ASLIHAN ALTAY KARATAŞ Ankara – 5 Şubat Cumartesi günü eşi Emine Erdoğan ile bir arada Kovid-19’a yakalandığını toplumsal medya hesabından duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kovid-19 testi negatif çıktı. Koronavirüsü atlatan Erdoğan, mesaisine bugün başlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hekimi Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Erdoğan’ın Kovid-19 testinin negatif çıktığını duyurdu. Topaloğlu, “2-3 gündür sayın Cumhurbaşkanımızın şikayetleri büsbütün ortadan kayboldu. Asemptomatik diyebiliriz. Son 2 gündür de yaptığımız PCR testleri negatif çıktı. Ben çok yakın bir vakitte hatta yarın (bugün) sayın Cumhurbaşkanımızın rutin programına döneceğini düşünüyorum” dedi.

Sağlıkçılara teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu sözlere yer verdi: “Allah’a hamdolsun, son iki gündür yaptırdığımız testler negatif çıktı. Bu süreçte ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından dualarıyla, hoş iletileriyle bize dayanak olan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Allah birliğimizi, birlikteliğimizi, kardeşliğimizi daim kılsın. Eşim Emine Erdoğan Hanımefendi de hamdolsun hastalığı fazlaca yavaşça belirtilerle geçiriyor. İnşallah kendisinin de testlerinin kısa mühlet ortasında negatif çıkmasını temenni ediyorum. Hastalığın seyrini hassasiyetle takip eden sıhhat takımımıza teşekkür ediyor, bu vesileyle tüm sıhhat çalışanlarımıza selamlarımı gönderiyorum. Allah yardımcıları olsun. Rabbim’den tüm hastalarımıza en kısa vakitte acil şifalar diliyorum.”

Erdoğan, Üsküdar Kısıklı’daki konutunda izolasyona girmişti. Erdoğan, izolasyonun 7. gününde bugün konutundan çıkarak Cuma namazını mescitte kılacak. Erdoğan, akabinde gazetecilerin sorularını yanıtlayacak, bu biçimdece hastalandıktan daha sonra birinci kere kameraların karşısına geçerek manzara vermiş olacak. Bağlantı Lideri Fahrettin Altun da, toplumsal medya hesabından “Cumhurbaşkanımız kısa müddette sıhhatine kavuştu, fazlaca şükür. Cumhurbaşkanımız Allah’ın müsaadesi ve inayetiyle, duaların gücüyle, aşkla, kaldığı yerden ağır mesaisine başlayacak. Allah Cumhurbaşkanımızı korusun, başımızdan eksik etmesin” sözlerini kullandı.

Duda ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İrtibat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Duda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Erdoğan da Duda’ya teşekkür etti. İki ülke ilişkileri ve bölgesel sıkıntıların ele alındığı toplantıda, Erdoğan, Türkiye-Polonya alakalarını daha da geliştirmek, stratejik paydaşlığı “Yüksek Seviyeli Stratejik İşbirliği Konseyi” sisteminin tesisiyle taçlandırmak istediklerini belirtti. Erdoğan, Rusya ve Ukrayna krizinde tansiyonun düşürülmesi için girişimlerini sürdürdüklerini kaydetti.