İstanbul’da Taksicilerden ‘Zam’ Aksiyonu: “Bizi Bu Hale Getiren İmamoğlu’dur”

semaver

Global Mod
Global Mod
İstanbul’da taksi sürücüleri fiyatların yetersizliği ve ‘haksız’ cezalar niçiniyle aksiyon yaptı. Şişli de toplanan taksici esnafı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önüne giderek taleplerinin karşılanmaması durumunda kontak kapatacaklarını söylemiş oldu.

Konuyla ilgili konuşan öbür bir taksici ise, “Bizi bu hale getirenler İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’dur” dedi.

Şişli’de gece yarısı toplanan taksiciler Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının önüne giderek taksimetre meblağlarına artırım istedi ve son periyotta kendilerine yazılan ‘Haksız’ cezalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Taksiciye kumpas kuruyorlar”

Taksicilerin son periyotta epeyce fazla haksızlığa uğradığını lisana getiren taksici Ufuk Çarpar, taksilerin dolmuş ve halk otobüslerinden daha ucuz olduğunu söylemiş oldu. Haksız yere aracının bağlandığını belirten Çarpar, “Beyazıt Meydanı’ndan Göztepe’ye yolcu alıyorum. Tiyatro Caddesi’nden sağa döndüğümüz üzere 8’nci araç olarak beklemeye alıyor. Otomobilimde yolcu var, Göztepe’ye gidiyor kendisi. ‘İndir yolcunu’ diyor. Niçin indiriyorum yolcumu diyorum. ‘İndir yolcunu arabanı bağlıyorum’ diyor. Şu an otomobilim otoparkta. Taksiciye kumpas kuruyorlar. Kimse bu malı bizimle birlikte almamış. her insanın alın teri. Dışarıda yolcu diyor ki, taksi bulamıyorum. Taksici diyor ki yolcu bulamıyorum. Müşteri bulamıyorum. Burada bir sorun var. Taksi, sınırlı minibüsten ucuz. Taksi halk otobüsünden ucuz’ dedi.

“Almadığımız yolcular hakkında; İmamoğlu beyefendi, ‘153’ü orta şikayet et’ diyor”

Belediyenin taksici esnafı ile vatandaşları karşı karşıya getirdiğini ileri süren taksici İsmet Sarı ise, “Tipini beğenmediğimiz, gasba uğrayacağız diye müşteri almadığımız vakit otomobillerimiz bağlanıyor. Bizim de özel gereksinimlerimiz oluyor. Biz ne sağa çekip yemek yiyebiliyoruz, ne öbür gereksinimlerimizi bakılırsabiliyoruz. Lakin almadığımız yolcular hakkında; İmamoğlu beyefendi, ‘153’ü orta şikayet et’ diyor. Ne oluyor? Bir fotoğraf çekiliyor, yarın öbür gün Esenler’den belediyeden bizi çağırıyorlar, ‘bir hafta ruhsatı askıya aldık’ diyorlar. bu biçimde bir saçmalık olabilir mi? Bizi bu hale getirenler İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’dur’ formunda konuştu.

“Sesimiz duyulmazsa kontak kapatacağız”

Seslerinin duyulmaması halinde kontak kapatacaklarını belirten taksiciler, yaptıkları açıklamanın akabinde olaysız bir biçimde dağıldı.