İslamiyet’i seçen ünlü yıldız Jay Kim birinci sefer kutsal topraklarda

Leila

Global Mod
Global Mod
İslamiyet’le ilgili araştırma yapan Jaj Kim, birinci vakit içinderda ismini değiştirme sonucu aldı.

Davut olarak seçtiği ismi etrafının telafuzda zorlanacağı için Daud Kim olarak değiştirdi.

Araştırmaları sırasında İstanbul’a sık sık gelip giden Daud Kim, Kur’an-ı Kerim’i burada öğrendi.

Koronanın başlangıç sürecine denk gelen Daud Kim, uçuşların iptal olmasıyla İstanbul’da kaldı.

Bu süreci uygun değerlendirmeye karark veren Daud Kim, İstanbul’da gezmedik cami bırakmadı.

Ünlü isim gittiği ve eğitim aldığı medrese ve kursların görsellerini de paylaşmayı ihmal etmedi.

671 bin takipçisi olan toplumsal medya hesabından İslamiyet’e dair merak edilenleri paylaştı.

Müzik işlerini bırakan Daud, helal yemek işine girdi. Kendi kültüründeki yemekleirn helal olarak nasıl yapıldığına dair bir sayfa açtı.

Toplumsal medyadan beraberinde İslami kıymetler hakkında da bildiklerini paylaşarak bilhassa Filistin’deki olaylara dikkat çekti.

Tam 3 yıl daha sonra ise kutsal topraklara gitmeye karar veren Daud, Umre ziyaretinde bulundu.

“Dünyanın en şanslı kişisiyim” notuyla paylaşım yapan Daud kelamlarına şu sözlerle devam etti:”Nihayet Mekke’ye geldim. En şanslı kişi benim zira Allahü Teala beni seçti ve beni buraya getirdi. Bu fırsat için minnettarım. Allah’a şükürler olsun, dünyanın en kutsal kentine gelme bahtını verdiğin için teşekkür ederim. Bütün Müslümanlar için dua ettim. Allah günahlarımızı bağışlasın. Dualarımızı kabul etsin.”

Ünlü yıldız İslamiyet’i seçmişti: Birinci kere kutsal topraklarda