Finlandiya Başbakanı Sanna Marin parti imgelerinin akabinde konuştu: Kızgınım

Leila

Global Mod
Global Mod
Finlandiya’nın Kuopio kentinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Marin, “Bu görüntüler şahsi ve özel bir alanda çekildi. Bunların kamuoyu tarafınca bilinmesine içerliyorum. Arkadaşlarımla bir gece geçirdim. Biraz gürültülü bir parti yaptık. Dans ettim ve müzik söylemiş oldum” dedi.

birebir vakitte imajlarda Marin ve öbür beş arkadaşı kameraya hakikat poz vererek dans ediyor. Öteki bir görüntü ise Marin’i yerde kameraya gerçek müzik söylerken gösteriyor. Öbür taraftan, Marin’in birtakım muhaliflerini onun bu davranışının bir başbakana yakışmadığını söyleyerek eleştirdi. Muhalefet milletvekili Mikko Karna, Marin’in uyuşturucu testinden geçmesi gerektiğini söylemiş oldu.

“HERHANGİ BİR UYUŞTURUCU KULLANIMINDAN HABERDAR DEĞİLİM”
Ancak, Marin gazetecilere verdiği demeçte, parti sırasında alkol tüketildiğini lakin, rastgele bir uyuşturucu kullanmasından haberdar olmadığını söylemiş oldu. Bu ortada destekçileri de Finlandiya Başbakanı’nı savundu ve eleştirmenleri ikili standart uygulamakla suçladı.

“LİDERLER İŞTEN daha sonra PARTİ YAPAMAZ MI?”
İsveç Uppsala Üniversitesi’nde Barış ve Çatışma Araştırmaları Profesörü Ashok Swain, “niçin Marin işten daha sonra parti yapamıyor? Başkanlarımızın insan olmamalarını mı bekliyoruz?” halinde bir tweet attı.

Marin, imgelerinin sızdırılmasının bir şantaj planının modülü olduğunu reddederek, “Şantaj olduğunu düşünmüyorum. Lakin, bunlar özel görüntüler ve halk tarafınca görülmemeliydiler. Bu yaz bir meskende çekildiler. Kimin meskeni olduğunu söylemeyeceğim” dedi. Öte yandan, Marin’in özel ömrü birinci kere gündeme gelmedi. Finlandiya Dışişleri Bakanı’nın Covid-19 için müspet test etmesinin akabinde bir gece kulübünde eğlendiğinin ortaya çıkmasından daha sonra Marin, 2021’de halktan özür dilemişti.

“BEN GERÇEK BİR BEŞERİM, O DENLİ OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİM”
Marin, o tarihte devlet televizyonu Yle tarafınca yapılan bir televizyon röportajında, “Yanlış yaptım. Durumu daha dikkatli değerlendirmeliydim. Fakat başbakan olmama karşın bir birey ve gerçek bir beşerim. Bu yüzden davranış halimi değiştirmeyeceğim. Doğal ki ne söylemiş olduğime dikkat etmeliyim. Zira sözlerim, bütün bir hükümeti temsil edilebilir, lakin ben hala bir beşerim ve gelecekte de insan olacağım” diye konuşmuştu.