bir daha Fiyat Tartışması: Taksici Bayan Turisti Darp Etti, Üzerine Araç Sürdü

semaver

Global Mod
Global Mod
Fas asıllı Fransa vatandaşı bayan turist, bindiği taksi sürücüsünün kendisinden çok para istediğini sav etti. Taksi sürücüsü tartıştığı bayan turisti darbettikten daha sonra yere fırlattı. Olayın akabinde, taksi sürücüsü gözaltına alındı. Taksi sürücüsü sözünün akabinde savcılık talimatıyla hür bırakıldı. Trafikten men edilen taksinin çalışma ruhsatı da askıya alındı.

Olay, saat 14.00 sıralarında Ataşehir’de yaşandı. Fransa asıllı 26 yaşındaki turist Kawtar Hadir, Avrupa Yakası’nda bir adrese gitmek için taksiye bindi. Teze göre, taksi şoförü Ercan Yaman, turist bayanı sokak ortalarında bir süre dolaştırdı. Sürücünün kendisinden Avrasya Tüneli fiyatı istemesi üzerine araçtan inmek istediğini söyleyen turist bayan ile sürücü içinde tartışma çıktı.

Polis çağırmak istedi

Fransa asıllı bayan, 70 liralık taksimetre fiyatını vermeyeceğini belirterek, polis çağıracağını söylemiş oldu. Bunun üzerine taksi sürücüsü araçtan inen bayan yolcunun yanına geldi ve hanımı kolundan tutarak başını kapıya vurdu, akabinde hanımı yere fırlattı.

Bu esnada durumu bakılırsan bir mahalle sakini de hanımın yardımına koştu.

ığlıklar atan bayan, taksinin ön camına vurduktan daha sonra hareket halindeki aracın üzerine çıkarak sürücünün gitmesini engellemek istedi. Taksi sürücüsü aracıyla olay yerinden ayrılırken bayan yolcu, yere düştü. Bayan ondan sonrasında Ataşehir Örnek Polis Merkezi’ne giderek sürücüden şikayetçi oldu. O anlar bir mahalle sakini tarafınca cep telefonu kamerasına kaydedildi. hanımın şikayeti üzerine harekete geçen polis takımları, taksinin plakasından sürücü Ercan Yaman’a ulaşarak söz vermek üzere karakola davet etti. bir süre daha sonra karakola gelen Yaman, gözaltına alındı. Polise verdiği tabirde Ercan Yaman’ın, bayanın da kendisine saldırdığını ve ondan şikayetçi olduğunu söylemiş olduği öğrenildi.

Bin lira fiyat istesi savı

Bir mahalle sakini, ‘kadını sıradan bir sürüklemiş. Ben de bir taksiciyim. Bunun yaptığı büsbütün yakışıksız ve yanlış. Ben ceza almasını istiyorum. Bu taksiciliğe yakışmayan bir şey. Fiyat konusunda bin lira sorunu geçmiş. hanımın beyanı o. Lakin nasıl ben görmedim’ dedi.

Taksi trafikten men edildi

Öte yandan, yaşanan olayın akabinde Trafik Şube Müdürlüğü Sivil Trafik takımları tarafınca muayenesi olmadığı belirlenen taksi, trafikten men edildi. Taksinin çalışma ruhsatı da askıya alındı.