Bir Babanın Enkaz Altındaki Kızını Bekleyişi: Kızımı İstiyorum.. Onsuz Olmaz.. Duydunuz mu?

semaver

Global Mod
Global Mod
Tiyatrocu Orhan Aydın, Hatay’da yaşayan kızı Hareket Şafak Aydın Yetiş ve eski eşi Elif Torun Öneren’e ulaşamadığını Twitter’dan duyurmuştu. Kızı ve annesinin enkaz altında kaldığını belirten Aydın, yıkılan konutun adresini de palaşmıştı. Kızının annesi Elif Torun Öneren’in kurtulduğunu belirten Aydın’ın enkaz altındaki kızı için bekleyişi sürüyor. Aydın son paylaşımında kızının enkaz altından sesinin geldiğini belirtti.

Orhan Aydın kızına ve eşine ulaşamadığını dün bu paylaşımı ile duyurdu.

Yakınlarından haber alamayan herkes üzere Orhan Aydın da adres paylaştı.

Orhan Aydın, haber alamayınca 1 saat daha sonra kızı ve annesinin resmi ile tekrar adres verdi tekrar yardım istedi. Bu sefer “İMDAT” notunu ekledi.

Orhan Aydın’ın yardım davetinden 5 saat daha sonra kızının annesi Elif Torun Öneren enkazdan çıkarıldı. Lakin Aydın’ın kızı Hareket Şafak Aydın Yetiş hâlâ enkaz altındaydı.

Orhan Aydın, kızı Aksiyon Şafak Aydın Yetiş’in enkaz altından ses verdiğini paylaştı. Kaygılı baba yardım davetini bir dahaledi.

Kızı için yardım isteğini yeniden paylaşan Orhan Aydın, “betona tapınan bilim ve hayat düşmanlığını hak etmiyoruz” diye reaksiyonunu de belirtti.

Orhan Aydın enkaz altındaki kızını bekleyişini sabah 04.25’te attığı tweet ile sürdürdü. Aydın “kızımı istiyorum.. onsuz olmaz.. duydunuz mu?” diye kelamlarını tamamladı.