Bağcılar’da Yola Sandalye Koyup ‘Erkek Olan Gelsin’ Diye Bağıran Suriyeli Hudut Dışı Edilecek

semaver

Global Mod
Global Mod
Bağcılar’da dükkanının önünde yol kenarına koyduğu sandalyede oturarak etrafa tehditler savuran Suriyeli esnaf Hamze Hammamı (25) ‘Kasten Yaralama’, ‘Hakaret’, ‘Tehdit ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme’ cürümlerinden Bakırköy Adliyesinde söz verdi. Hamza Hammamı savcılıktaki sözünde suçlamaları kabul etmedi. Hamza Hammamı adliyedeki süreçlerinin akabinde hudut dışı edilmek üzere emniyete teslim edildi.

Savcılık sözü ortaya çıktı

Hamza Hammamı savcılıktaki sözünde, ‘Ben 7-8 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Gereğince Türkçe konuşabiliyorum. Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Ben kimseye hakaret ve tehditte bulunmadım. Kimseyi darbetmedim. Ayrıyeten öteki insanlara karşı yahut Türk halkına karşı kışkırtıcı ve aşağılayıcı kelam ve davranışta bulunmadım. Ben yalnızca trafik niçiniyle işyerimin önünde seyir halinde olan aracın devamlı kornaya basması üzerine uyarmak istedim. Lakin uyarmak istediğim araç şoförü ve yakını olduğunu iddia ettiğim bir kısım şahıslar bana saldırdılar. bu türlü gerginlik yaşandı. ondan sonrasında şahıslar araçlarına binip olay yerinden ayrıldılar. Ben bu olayın gerginliği ve ayrıyeten Suriye’de bulunan eniştemin kısa mühlet evvel vefat etmesi ve bu hadiseden benim yeni haberdar olmam niçiniyle olayın tesiri altındaydım. Ayrıyeten benim arkadaşlarım beni tutarak işyerinin içine sokmaya çalıştılar. Güya ben cürüm işlemişim ve beni koruyormuş üzere davrandılar. halbuki ben rastgele bir cürüm işlemedim. Hata işlemediğimi ve günahsız olduğumu söz etmek için dışarı çıktım. Burada bağırarak Türk halkına saygılı olduğumu, saygımın, sevgimin sonsuz olduğunu lakin kendimin taarruza uğradığımı söz etmek istedim. O anda polis gelmiş lakin ben polisi görmemiştim. Polisi görür görmez aslına bakarsan oturduğum sandalyeden kalktım. Kimseye saygısızlık yapmadım. Hatasızım ayrıyeten bana saldıran şahısların aracında bayan ve çocuk olduğunu bilmiyordum. Engelli bir çocuk olduğunu da daha sonradan öğrendim. Bu niçinle bana saldıran şahıslardan şikayetçi değilim lakin olayın imgelerini kanalda yayınlayarak farklı bir biçimde haberleştiren televizyon kuruluşundan şikayetçiyim’ dedi.

Hudut dışı edilecek

Hamza Hammamı’nin ‘Kasten Yaralama’, ‘Hakaret’, ‘Tehdit ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme’ cürümlerinden sözü alındı. Hammamı, sözünün alınmasının akabinde hudut dışı edilmek üzere emniyete teslim edildi.