‘Aşı yardımıyla rahat atlattım’

Professional

New member
Gülden Çoktan – Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs sürecini aşı yardımıyla fazlaca rahat atlattığını belirtirken, eşi Emine Erdoğan’ın hastalığı çabucak hemen atlatamadığını söylemiş oldu. Pazartesi günü Birleşik Arap Emirlikleri’ne gerçekleştirilecek ziyarette de eşinin kendisini yalnız bırakmayacağını tabir etti.

Erdoğan, koronavirüsü atlatmasının akabinde birinci cuma namazını Üsküdar’daki Büyük Çamlıca Camii’nde kıldı. Hastalığı atlatan Erdoğan için mescitte bin Hatmi Şerif okundu, ayrıyeten cami imamı tarafınca koronavirüs hastalığına karşı dua okundu.
Erdoğan namazın akabinde kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hastalık sürecini epey rahat atlattığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben iki doz Sinovac, üç doz da Biontech oldum.

Bu aşıların etkisiyle de hamdolsun rahat bir biçimde ve kısa vakitte bunu geçirmiş oldum. 4-5 gün ortasında aslında biz negatife döndük. Bildiğiniz üzere pazartesi nasip olursa BAE’ye bir seyahatim olacak. Bu süreç ortasında de ne yorgunluk, ne kırgınlık, ne bitkinlik üzere bir şey olmadı. Konutumda de çalışmalarımı, milletlerarası, ulusal, hepsini tıpkı biçimde yürüttüm. İstanbul’dan Ankara’yla daima irtibatı sürdürdük. Cumartesi günü Zonguldak’taki Teoman Duralı Kavşağı’nın ve tünellerinin açılışına buradan katıldım. Süper eser meydana geldi, ismine yakışır oldu. Teoman hocamız farklı bir isimdi. Yeri cennet olsun inşallah. Birinci kere Zonguldak’ımıza bu biçimde bir eser kazandırmış olmanın bahtiyarlığı arasındayiz” dedi.

Beni yalnız bırakmaz

Emine Erdoğan’ın sıhhat durumuna ait konuşan Erdoğan,” Emine Hanım benden bir gün daha sonra başladı fakat çabucak hemen eşim atlatamadı. Şu anda da tüm önlemleri devam ediyor. Dua ediyorum ki rahatsızlığı pazartesi gününe kadar atlatır, zira seyahate birlikte gitmek gerekiyor. O beni yalnız bırakmaz” dedi.

Hastalık sürecinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Erdoğan, “Sürekli Ankara’dan gelen notlar var, o notları inceliyorum. Şu anda Rusya-Ukrayna krizi var. Bununla ilgili attığımız adımlar var. Görüşmeleri de yürütmüş olduk. Libya’da malum gelişmeler var. Orayı takip ediyoruz. Azerbaycan’la ilgili gelişmeler olumlu istikamette, onlar bizi memnun ediyor. Dünyadan kopuk bir siyaset ve liderlik olmaz. Dünyayı da yakından takip ediyoruz. Muhalefetin bilhassa elektrik ve doğal gaz konusunda spekülatif çabalarını boşa çıkarmak gerekiyor. Muhalefetin yaygarasını kopardığı üzere bir durum kelam konusu değil. Televizyonlara baktığımız vakit batıda şu an elektrik, doğal gaz meblağları nerelerde. Biz şu anda vatandaşlarımızı hayli daha rahatlatabilmek için her türlü indirimi uyguladık, uygulamaya devam ediyoruz. Biz vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz” halinde konuştu.

400’ e yakın bildiri

Erdoğan, hastalığı sürecinde kendisine ülke başkanlarından gönderilen geçmiş olsun iletileri ile alakalı olarak, “Dün akşam özel kalemden bizi arayan bize bildirilerini gönderenlerden 400’e yakın bildiri vardı. Onları gözden geçirdim büyük ihtimalle hepsine döneceğim. Bunun yanında dünya önderleri tıpkı biçimde, onlarla da bir kısmına döndüm, bir kısmına da dönmeye devam edeceğiz. Bu aramızdaki alakaların ne derece sağlam olduğunun ifadesi” diye konuştu.