Almanya’da 13 Yaşındaki Emirhan’a Polis Şiddeti: ‘Bu İşin Peşini Bırakmayacağız’

semaver

Global Mod
Global Mod
Almanya’nın Duisburg kentinde 13 yaşındaki Emirhan’a seçim afişini yırttığı sebebi öne sürülerek polisin sert müdahalesine reaksiyon gösteren 45 yaşındaki baba Ersen Altıntaş, polislerden davacı olacağını belirtti.

Duisburg’da makinist olarak çalışan baba Ersen Altıntaş, AA muhabirine, 13 yaşındaki bir çocuğa hangi münasebetle olursa olsun bu biçimde bir müdahalenin güzel görülemeyeceğini, olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söylemiş oldu.

12 Nisan’da meydana gelen olayı anlatan 13 yaşındaki Emirhan Altıntaş, olay günü arkadaşlarıyla dışarı çıktıklarını, bir kilisenin önünde arkadaşıyla şakalaşırken istikrarını kaybedip yere düştüğünü, düşerken de tutunmak için uzandığı seçim afişiyle yere kapandığını anlattı.

Emirhan Altıntaş, ‘Olayı nazarann bir bayan, polis çağırdı. Arkadaşlarımla parkın içine gidip oturduk. Oraya bir bayan bir de erkek polis geldi. Beni tutup üzerimi aradılar, telefonumu ve çantamı aldılar. Korktuğum için geriye gittim, erkek polis tutup beni yere attı ve dizleriyle boğazıma bastırdı, o an nefes alamıyordum ve her yer karardı. Kollarıma ve bacağıma bastırıp beni yerlerde sürüklediler.’ dedi.

Polislerin üzerine çullanmasıyla canının fazlaca yandığını belirten Emirhan Altıntaş, olayın üzerinden vakit geçmesine karşın polis gördüğünde hala fazlaca korktuğunu söz etti.

‘Bu işin peşini bırakmayacağız’