Adana’da Kumarhaneye Dönüştürülen Sendika Binasına Baskın: Eğitim Görüntüsü Açtılar

semaver

Global Mod
Global Mod
Adana’da güvenlik kameralı kumarhaneye dönüştürülen sendika binasına baskın yapan polis, tombala oynattığı belirlenen 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler projeksiyondan eğitim görüntüsü açtı.

Adana’da Sarıçam ilçesi İncirlik Yeni Mahalle’deki İnc-İş Sendikası tabelasının asılı olduğu binada tombala oynatıldığı bilgisine ulaşan Ahlak Ofis Amirliği takımları, binayı takibe aldı. Dün gece binaya operasyon yapıldı.

Dış kapısı iki kilit ve iki sürgü ile güçlendirilmiş, güvenlik kamerasıyla izlenen binanın önüne gelen gruplar, şüphelilerden kapıyı açmalarını istedi.

DHA’nın aktardığı habere bakılırsa, şüpheliler, tombala pullarını ve kartlarını yan tarafta atıl durumdaki binaya gizleyip, projeksiyondan eğitim görüntüsü açtı. bir süre daha sonra polise kapıyı açan şüpheliler, sendika içi eğitim verdiklerini söyleyerek, kendilerini kurtarmaya çalıştı. Etraftaki tüm binalar için arama sonucu alan polis, tombala pulları ve kartlarını gizlenmiş biçimde buldu.

50 şahsa 94 bin 500 lira para cezası

Bina ortasındaki 50 kişinin yapılan kimlik denetimlerinde sendikaya üye olmadıkları belirlendi. Kumar oynadıkları tespit edilen 50 bireye toplamda 94 bin 500 lira para cezası kesildi. Ayrıyeten kumar oynamaya gelenlerin üst aramasında ise bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Kumar oynattığı öne sürülen sendika yöneticileri A.D., G.Ö. ve E.A., gözaltına alındı. Sendika binası ise belediye tarafınca mühürlendi.