Sinan Ateş cinayeti: İki kişi daha tutuklandı

RAM

New member
Eski İdeal Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Lideri ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan iki kuşkulu daha tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler A.A. ve Ç.Z’nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Daha evvel 13 kişi tutuklanmıştı

Sinan Ateş cinayetine ait soruşturmada daha evvel Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Vilayet Yöneticisi Ufuk Köktürk, tetikçiyi İstanbul’dan Ankara’ya getiren iki özel harekât polisi ile “Dodo” lakaplı Doğukan Çep’in ortalarında bulunduğu 13 kuşkulu tutuklanmış, dört kuşkulu hakkında ise isimli denetim önlemi uygulanmıştı. Cinayetin tetikçisi olduğu öne sürülen Eray Özyağcı ise hâlâ yakalanabilmiş değil.

2019-2020 yılları içinde İdeal Ocakları Genel Başkanlığı bakılırsavini yapan ve direkt MHP önderi Devlet Bahçeli tarafınca bakılırsavden alınan Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara’nın merkezi noktalarından Çukurambar’da beş kurşunla vurularak öldürülmüştü.

Ateş toplumsal medya hesaplarında bir müddetdir Dava Ocakları mensuplarının amacındaydı. Mersin’de Sinan Ateş’e yakın olan eski İdeal Ocakları Vilayet Lideri Davet Ünel, kendisine bıçakla saldırmak isteyen şahıslara ateş açmış, bu sırada bir Dava Ocakları üyesi hayatını kaybetmişti. Ateş’in hayatını yitirmedilk evvel kimi ÂLÂ Partili isimlerle fotoğraf çektirmesi de MHP içerisinde reaksiyonla karşılanmıştı.

DW / HT,AU,ET