Konutlarına tatile gelen gurbetçi aile hayatının şokunu yaşadı

Leila

Global Mod
Global Mod
Fransa’da yaşayan ve akraba olan çiftler Aslı (70)- İzzet Ög (76) ve Ahmet (63)- Gökçen Konuk (58), yaz aylarını geçirmek üzere Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Çamlık Caddesi’ndeki apartmanda yan yana birer daire alıp, döşedi. Ahmet Konuk, 21 Ocak Cumartesi günü Fransa’dan Antalya’ya geldi ve akrabasının konutunda kaldı.

Konuk, pazar günü sabah saatlerinde valizini alarak meskenine gitti. Birinci kattaki konutuna çıkan Ahmet Konuk, anahtarıyla kapıyı açamadı. Akrabasının getirdiği yedek anahtarla da kapıyı açamayan Konuk, apartmandan çıkarak bir süre bekledi. Bu sırada bir çiftin binadan çıktıktan daha sonra döndüğünü bakılırsan Konuk, artlarından binaya girdi. Çiftin anahtarla kendi dairesine girdiğini nazarann Ahmet Konuk, konutun kendisine ilişkin olduğunu söyleyip, içeri nasıl girdiklerini sordu. Konuk, akabinde polisi arayarak şikayetçi oldu.

birlikte MESKEN ALDIKLARI AKRABASINA HABER VERDİ

Ahmet Konuk, kendileriyle 2004 yılında tıpkı apartmandan yan daireyi satın alan, Fransa’daki akrabasının konutunun kapı göbeğini değiştirilip, kiraya verildiğini de öğrenince Aslı- İzzet Ög çiftini arayarak durumdan haberdar etti. Çift haberi alır almaz birebir gün uçakla Antalya’ya geldi. Ög çifti de polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Konuk’a ilişkin dairede oturan O.V.E.’nin, meskeni kendisine kiraladığını söylemiş olduği H.D., şikayet üzerine polis merkezine getirildi. H.D.’nin, konutu 10 bin TL’ye kiraya verip, mukavele yaptığı öğrenildi.

‘YAZ AYLARINDA TATİLİMİZİ YAPIP GİDİYORDUK’

Fransa’da 1974 yılından beri yaşadığını, 2004’te akrabasıyla yan yana daire aldıklarını belirten Aslı Ög, “Burası ülkemiz, bir dairemiz olsun, diye burayı aldık. Yaz aylarında burada tatilimizi yapıp gidiyorduk. Yan tarafta oturan bizim üzere Fransa’da yaşayan akrabam tatil için konutuna geldiği vakit kapıyı açmak istediğinde içeri girememiş. Yakınlarını arayarak içeri giremediğini söylemiş ve akrabasında bulunan anahtarı istemiş. Akrabası geldiğinde ve kendisinde bulunan anahtarla da kapı açılmamış ve içeri girememişler. Benim de yakınlarımdan anahtarı istemişler onu da denemişler lakin benim konutumun kapısı da açılmamış. Meskenlerin kapı göbekleri değiştirildiği için girememişler” diye konuştu.

‘ŞOK İÇİNDEYİM’

Kapının kırılmadan yalnızca göbeği değiştirilerek içeri girildiğini söyleyen Ög, “Ben de haberi alır almaz eşimle Antalya’ya geldim fakat konutuma giremedim. Çabucak polisi aradık ve çilingir çağrılarak kapı açıldı. Benim konutumda çalıntı şeyler var. Kaç gün kaldıklarını bilmiyorum ancak burada yatmışlar. Meskenden aile fotoğraflarım vardı onları nazaranmedim. Konut eşyaları, terlik, ayakkabı vardı; onları da almışlar. Şok ortasındayım. bu biçimde olayla birinci defa karşılaştım. Şikayetçi oldum” dedi.

‘ZARARIMIZ VAR’

Hem Fransa’da hem Türkiye’de komşusu olan akrabasının konuta geldiği vakit olayın ortaya çıktığını anlatan İzzet Ög, “Hem komşum birebir vakitte akrabam olan Ahmet Konuk Fransa’dan buraya gelince durum ortaya çıktı. Bize de telefon açtılar ve çabucak Antalya’ya geldik. Maddi ziyanımız var, şoktayız. Burada kaldıkları için paklık yapıyoruz. bu biçimde bir şey olacağına inanmazdık lakin yaşadık” diye konuştu.

‘ANAHTARLA KAPIYI AÇAMADIM’

Fransa’da yaşadığını ve Antalya’da yazlık meskeni olduğunu söyleyen Ahmet Konuk ise “Anahtarla kapıyı açmak istedim lakin başarılı olamadım. Göbek kısmına bakınca göbeğin değiştiğini gördüm. ondan sonrasında binadan 2 kişinin çıktığını gördüm. Bu bireyler bir süre daha sonra geri gelince ben de artlarından binaya girdim. Benim konutumun kapısını anahtarla açtı ve içeri girdi. Ben ‘Ne yapıyorsunuz, siz kimsiniz? Burası benim evim’ dedim. daha sonrasında o kişi, bana ‘Ahmet Konuk musun?’ dedi ve ben şaşırdım. Benimle ilgili şahsi detaylarımi söylemiş oldu. sonrasındasında ‘Ağabey gel sana durumu anlatayım’ dedi. Ben ‘Neyi anlatacaksınız? Burası benim evim’ dedim ve polisi çağırdım. Meskende oturanlara da ismi H.D. olan biri, meskeni kiraya vermiş. Polis grupları H.D.’yi de çağırıp tabirini aldı” dedi.

2 gündür meskeninin paklık işleriyle uğraştığını belirten Konuk, “Evi berbat etmişler. Temizlemek için uğraşıyoruz. Polisteyken şikayetçi oldum. Bakalım, ne olacak? 2 gündür Antalya’dayım ve hala şoktayım. Yemek bile yemedim. bu biçimde bir sorun nasıl olur? Konutumda en az 10 bin euro ziyanım var. Konutta ne var ne yok kırmışlar, ziyan vermişler. Sigorta şirketini de aradım geldiler ve tutanak tuttular” diye konuştu.