Köpeğinizin sizi sevdiğini gösteren 4 işaret

Muqe

New member
Adam ve köpek: Yenilmez bir takım! Köpekler, binlerce yıldır insanların emniyetli yoldaşları olmuştur. Bilim adamları, insanların ve kurtların yaklaşık 15.000 ila 20.000 yıl önce yaklaştığını var iseyıyorlar . Kurt süratle köpek oldu – uzun bir dostluğun başlangıcı. Bugün, köpekler ayrılmaz bir biçimde beşerlerle irtibatlıdır ve toplumumuza sıkı bir biçimde entegre edilmiştir. kimi vakit köpeklerin gerçek işleri bile vardır . Örneğin, kimi kürk burunlar, gümrükte, polis ve uyuşturucu soruşturma departmanlarında körler için kılavuz nazaranvi görür.

Köpeğinizin sizi sevdiğini gösteren 4 işaret

1. Köpeğiniz sizi coşkuyla karşılıyor

Eve geldiğinizde köpeğiniz zıplıyor, zıplıyor, kuyruğunu sallıyor ve keyifle mızmızlanıyor mu? Bunlar tüylü dostunuzın sizi fazlaca özlediğinin açık işaretleridir – ve buna bağlı olarak geri döndüğünüz için memnundur. Hayvanların sevinç dansını tetiklemek için çöpü kısa bir süreliğine uzaklaştırmak kâfi olabilir. Köpeğiniz buna mani olamıyor ve sevgisini ve şefkatini söz etmesi gerekiyor.

2. Köpeğiniz ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı nitekim seviyor

Daima burnunuzu takip edin: Köpeğiniz ayakkabılarınızı ve yıpranmış çoraplarınızı seviyor – ve tertipli olarak onları raftan yahut çamaşır sepetinden mi çekiyor? Bu davranışı can sıkıcı bulabilirsiniz, lakin bu, köpeğinizin sevecen olduğunu gösterir. Sonuçta, kokular köpekler için son derece kıymetlidir. Ve neredeyse hiç bir şey terli çoraplardan yahut eski ayakkabılardan daha epeyce sahibi üzere kokar.

3. Köpeğiniz en sevdiği oyuncağını sizinle paylaşıyor

Gıcırdayan bir kemik, doldurulmuş bir ördek yahut yalnızca yıpranmış bir battaniye olsun: Birçok köpeğin muhakkak en sevdiği oyuncağı vardır – ve paylaşmak konusunda isteksizdirler. Köpeğiniz en sevdiği oyuncağını istekli olarak size getirirse, bu gerçek bir sevgi göstergesidir.

4. Köpeğiniz sizi dinlenmek için kullanıyor

Köpekler, sadece onlara güvenebilirseniz bir beşere yaslanır. Çünkü bu biçimde yakınlık ve sevgi arıyorsunuz. Bu davranış, mesela günlük hayatta yahut yürüyüşe çıkarken ortaya çıkabilir. Veya köpeğiniz korktuğunda yahut gergin olduğunda. Bunun manası: Senin yanında inançta hissediyorum zira beni koruduğunu biliyorum.