İHH’dan Suriye’de kar yağışından etkilenen kamplar için ‘acil yardım’ daveti

Leila

Global Mod
Global Mod
Suriye’nin kuzeyindeki Afrin, Azez, El Bab, Çobanbey ve Cerablus bölgelerinde evvelki gece kar ve yağmur yağışları tesirli oldu. Yağışlar, kamplardaki ailelerin yaşadığı çadırları olumsuz etkiledi. İHH İnsani Yardım Vakfı, aileler için ‘acil yardım’ daveti yaptı. İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Lider Yardımcısı Yakup Işık tarafınca yapılan açıklamada, kamplarda kışı geçiren sivillerin kar yağışı niçiniyle yaşadığı zorlukların giderilmesi hedefiyle yardım çalışması başlatıldığı bildirildi.

Işık, yağışın başladığı gece saatlerinden bu yana İHH gruplarının hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini belirterek, ‘‘Bazı çadırlar büsbütün kullanılamaz hale geldi. Bölgede hala derme-çatma vaziyette şurası bulunan hayli sayıda kamp var’’ dedi.

“Tüm vicdan sahiplerini ‘İyilik Soğuk Geçirmez’ diyerek takviyeye davet ediyoruz” diyen Yakup Işık, “Her vakit mazlumların yanında olan vicdan sahiplerini bugün de takviye vermeye davet ediyoruz. Zira inanıyoruz ki güzellik soğuk geçirmeyecektir” diye konuştu.

Kamplarda acil gereksinim duyulan materyaller ise şu biçimde sıralandı:

Kömür, sünger yatak, battaniye/yorgan, çizme, mont, atkı, bere, eldiven, un ve besin.