Cinsiyet Eşitliği temalı Fotoğraf Müsabakası İptal Edildi

semaver

Global Mod
Global Mod
Bursa Valiliği, Eğitim Sen Bursa Şubesi’nin okullardaki cinsiyet eşitliği temalı fotoğraf yarışını iptal etti. Karara reaksiyon gösteren Eğitim Sen, “Okullarda gerçekleştireceği toplumsal cinsiyet eşitliği temalı fotoğraf müsabakası, gerici çevrelerin ve yandaş sendikanın ağır baskısı kararı, valilik tarafınca iptal edildi. Okullarımız birfazlaca vakfın aktifliklerine açılıyorken, alınan bu sonucu protesto ediyoruz” açıklamasında bulundu.

‘Bu sonucu protesto ediyoruz’

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Eğitim Sen Bursa Şubesi’nin okullardaki cinsiyet eşitliği temalı fotoğraf müsabakasını Bursa Valiliği iptal etti.

Bursa’da okullarda cinsiyet eşitliği temalı fotoğraf müsabakasını Valiliğin iptal ettiğini duyuran Eğitim Sen, “Eğitim Sen, Bursa Şubemizin okullarda gerçekleştireceği toplumsal cinsiyet eşitliği temalı fotoğraf yarışı, gerici çevrelerin ve yandaş sendikanın ağır baskısı kararı, valilik tarafınca iptal edildi. Okullarımız biroldukca vakfın aktifliklerine açılıyorken, alınan bu sonucu protesto ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Resim yarışının iptali ile ilgili Valilik tarafınca ilgili mercilere iletilen yazıda şöyleki denildi;

“Eğitim Sen Bursa Şubesi tarafınca “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında vilayetimizde bulunan tüm resmi ve özel kurumlarda yapılması talep edilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği temalı fotoğraf yarışının iptali ile ilgili 03/12/2022 tarihindeki ve 64951554 sayılı Valilik Onayı ekte gönderilmiştir.”