Burak Yılmaz’dan yabancı sonuyla ilgili çarpıcı açıklama

semaver

Global Mod
Global Mod
Hollanda Eredivisie gruplarından Fortuna Sittard, Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortada, kamp yapmak için Antalya’ya geldi.

Kadrosunda Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup üzere yıldızları bulunduran Hollanda takımı, hazırlık maçında Adana Demirspor’u mağlup etti.

Takımın kıymetli yıldızlarından Burak Yılmaz basın toplantısında gazetecilerle bir ortaya geldi. İşte deneyimli oyuncunun açıklamaları;

“GALATASARAY BENİ AVRUPA ÇAPINDA BİR OYUNCU YAPTI”

“Her yerde bahtını kullanmış ve başaramamış bir Burak Yılmaz’a Şenol Güneş, güvendi ve beni Türk Futboluna kazandırdı. Galatasaray ise beni Avrupa çapında bir oyuncu yaptı. Beşiktaş ve Fenerbahçe ’den de ekmek yedim. Emeklerini görmezden gelemem.”

“HARİKA BİR MESLEĞİM OLDU”

“Harika bir mesleğim oldu, muvaffakiyetin en üst noktalarını gördüm. bu biçimdelar şimdiki aklım olsaydı en azından Beşiktaş’tan gönderilmezdim diye düşünüyorum.”

“BAMBAŞKA OLABİLİRDİ”

“Kendimde gözle görülür bir değişim var ve bu yaşla ilgili diye düşünüyorum. Keşke senin yaşındayken şimdiki başım olsaydı lafının hakikat olduğunu düşünüyorum. Şimdiki değişimim 20’li yaşlardaki Burak Yılmaz’da olsaydı, farklı bir Burak Yılmaz olabilirdi.”

BURAK’TAN YABANCI HUDUDUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

“Yabancı hududu olmasa Galatasaray’da şu anda bir Türk futbolcu alana çıkabilir mi? Yabancı hududu olmasın diyorsanız bu biçimde ‘niçin genç futbolcu çıkmıyor, niye Ulusal Kadro başarılı olamıyor’ dememelisiniz.”

“YABANCI LİDER DA OLSUN”

“Yabancı hakem kelam konusu olmamalı ve yabancı sonu düşürülmeli. Çok yabancı istiyorsanız, yabancı lider gelsin, yabancı hoca gelsin, yabancı gazeteciler gelsin. Hollanda’da yabancı sonu yok ancak sen o düzeye gel, sende de olmasın.”